Jump to content
Dogomania

Przejechał kołem samochodu po psie i pojechał sobie dalej. Pomóżmy !


Teksik

Recommended Posts

Na początku witam serdecznie wszystkich użytkowników :-), próbuje właśnie napisać swój pierwszy post na forum :oops:

Bardzo poruszył mnie los małego kundelka, który został najechany kołem samochodu, na uliczce na której praktycznie nie da się rozwinąć żadnej prędkości...

Bardzo chciałabym mu pomóc, uzbierać pieniądze na leczenie a także mam nadzieję znaleźć kochający i bezpieczny dom , gdzie mógłby zapomnieć o dotychczasowym beznadziejnym życiu.

O piesku przeczytałam na Facebooku :placz:
tutaj wkleję odnośnik :

[URL]https://www.facebook.com/events/666079213440002/[/URL]

Skontaktowałam się z Fundacją, która zamieściła wydarzenie a następnie dotarłam do szpitala w którym znajduje się piesek :placz:
Zdjęcia nie oddają tej tragedii. Maleństwo z błagającymi o pomoc oczkami.

Pozwolę sobie tu przekopiować jego historię ( za zgodą Fundacji "Zwierzę Nie Jest Rzeczą"


[B]Przejechał kołem samochodu po psie i pojechał sobie dalej. Pomóżmy !!!


[/B]
[I][COLOR=#141823][FONT=Helvetica]Niewielki rudy kundelek. Szedł spokojną uliczką między szkołą a ośrodkiem zdrowia. Dwa progi zwalniające...można rozwinąć zawrotną prędkość 5 km/h.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#141823][FONT=Helvetica][B]Ile potrzeba metrów żeby zahamować przy takiej prędkości ?? [/B]Pewnie jak ktoś chce, to potrafi zatrzymać samochód "w miejscu" . Niestety dla małego kundelka nikt nie chciał..[/FONT][/COLOR][/I][COLOR=#141823][FONT=Helvetica][I]. Bo w głowie nam się nie mieści, że ktoś mógłby przejechać go specjalnie. Kierowca najechał na psa kołem i pojechał dalej jak gdyby nic się nie stało . CZŁOWIEK jadący za nim widział całe zajście, podniósł psa i natychmiast zawiózł do weterynarza.

Po bezskutecznych próbach ustalenia właściciela psa przychodnia poprosiła nas o pomoc . Pomożemy ??? Prosimy o pomoc dla tego maluszka .
Aktualnie piesek przebywa w przychodni weterynaryjnej, dostaje leki ratujące życie i jest stabilizowany i przygotowywany do operacji , która ma odbyć się w poniedziałek w innej klinice, do której zostanie przetransportowany. Ma złamaną kość udową oraz miednicę w trzech miejscach. Czeka go bardzo skomplikowana operacja amputacji główki kości udowej w jednej nodze , oraz śrubowanie miednicy.

[B]Pomóżmy go uratować !!![/B]
Wsparcie finansowe dla pieska, można wpłacać bezpośrednio na konto przychodni lub na konto
Fundacji " Zwierzę Nie Jest Rzeczą"
ul. Batalionu "Skała" AK 8/36
[/I]
Bank PKO BP
07 1020 2906 0000 1702 0256 2460
z dopiskiem "przejechany pies"


Jeszcze muszę jakoś nauczyć się tu wklejać zdjęcia [/FONT][/COLOR]:placz:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Replies 81
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Teksik czuje się trochę lepiej, ale wciąż jest biedny. :-( Ciągle jest w lecznicy. Bardzo schudł po wypadku, więc intensywnie go odżywiają. Ma złe wyniki wątrobowe. Z dobrych wieści - sygnalizuje swoje potrzeby, piszczy kiedy chce siusiu czy kupkę. Stara się wychodzić, już nie robi pod siebie. I lubi wygrzewać się w wiosennym słoneczku, jak na rekonwalescenta przystało. :smile:

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję bardzo za wstawienie zdjęć :lol:
Miałam z tym ogromny problem...

Cytuję informacje o teksiku z FB:
[I]Teksik pomału zaczyna podpierać się jedną tylną nogą i samodzielnie się przemieszcza. Ma ściągnięte szwy, wszystko goi się prawidłowo. Jeszcze trochę i będzie miał kolejną operację wyciągnięcia drutów ze zrośniętej kości. Do tego czasu musimy go wzmocnić. Dostaje kocie puszki z koncentratem białkowym dla rekonwalescentów , oraz gotowane jedzenie , które najbardziej lubi. Ma też zalecony preparat hepatiale forte small breed, bo jego wyniki wątrobowe są bardzo złe .
[/I]
Przed Teksikiem bardzo długa droga aby mógł w pełni wyzdrowieć :shake:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...