Jump to content
Dogomania

~~ Rudek - ma najlepszy dom na świecie,już nigdy nie będziesz się martwił piesku !!


figa33

Recommended Posts



Oto Rudy .



8303f5c543555d43med.jpg

670ea8fd7ccff67fmed.jpg

 

Pies w dobrej kondycji fizycznej . Ale psychicznej.... :shake: Źle , po prostu źle ... :shake:
Rudka znaleziono k/ Boguchwały , w Nosówce . Jest zadbany , dobrze wygląda ,ma piękne puszyste futerko ,być może zginął komuś .
Jest niewielki , waży 11 kg .
Jednak poszukiwania właściciela nic nie dały . Rudy nie może się odnaleźć w schronisku , wchodzi do budki , leży przy ściance , psa nie ma .
Nie ma ochoty na kontakt z ludźmi , psami , nie chce chodzić na spacery . Miał masę kleszczy, ale większość uschniętych , więc chyba ktoś podawał mu środki ochronne :roll: , natomiast wypuszczony na zewnątrz leży spokojnie, pozwala się głaskać, wystawia brzuszek .
Szukamy domu dla Rudego w trybie super pilnym , nic go nie cieszy , po prostu jak by mu się świat nagle zawalił .
Wystarczy spojrzeć mu w oczy , a zobaczymy bezmiar psiej rozpaczy i bezsilności .
Ten piękny pies powoli gaśnie...
No cóż , pewnie to nie pierwsza i nie ostatnia taka psia depresja na dogo , ale dla tego psa to nie ma znaczenia ,
to on się źle czuje , to on tak przeżywa swoje nieszczęście .. :-(

Kontakt w sprawie adopcji
Karolina 698 693 904



Może na zdjęciach nie wygląda to tak tragicznie ...ale jest źle , naprawdę źle..
Rudek jest młody i niewielki , wygląda pięknie , w sam raz dla miłośników rudzielców !

 


db1a0ec827cfa259med.jpg 6bb189dd6275a497med.jpg

36d6f24be6c7699fmed.jpg 6f7e2d1871c5a0edmed.jpg


 

Edited by figa33
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

piękny wątek Figuniu, bardzo dziękujemy. :loveu:
Gdyby ktoś robił mu ogłoszenia to proszę napisać, że to niewielki piesek - bo średni za dużo powiedziane :lol:.
Mamy wagę, tylko pewnie nie ma go kto zważyć, szkoda że nie wykorzystujemy takich informacji.

Link to comment
Share on other sites

może tu też wkleję tekst dla Rudka
ciekawe jak się czuje psinka ..:-(

[B]Bardzo pilnie poszukiwany domu dla Rudego !!![/B]

[I]Rudy to niewielki pies , młody , o przepięknej rudej sierści .
Nie wiadomo dlaczego stracił dom , co się stało , dlaczego został porzucony ,ale jest zadbany i w dobrym stanie .
Przeżywa silną depresję , z dnia na dzień czuje się gorzej , prawie nie wychodzi już z budy ,
nie ma ochoty na spacery i na kontakt z człowiekiem ani z psami .
Szukamy domu dla Rudego w trybie super pilnym , nic go nie cieszy , po prostu jak by świat mu się nagle zawalił .
Poszukiwania właściciela nie przyniosły rezultatów , nikt go nie szuka .
Wystarczy spojrzeć mu w oczy , a zobaczymy bezmiar psiej rozpaczy i bezsilności .
Ten piękny pies powoli gaśnie...

Rudek przebywa w przytulisku w Boguchwale k/Rzeszowa. Jest zaszczepiony i odrobaczony .
Znaleziono go w Nosówce k/Boguchwały.

Kontakt w sprawie adopcji ?
Karolina 698 693 904[/I]

Edited by figa33
Link to comment
Share on other sites

No właśnie, jak dla mnie pisanie że Rudy jest średniej wielkości to troszkę na wyrost :) Myślę że warto dodać że najlepiej żeby był dom mający doświadczenie w opiece nad psem bo ktoś kto nigdy psa nie miał może nie podołać jego problemom. Poza tym że jest raczej przyjaźnie nastawiony do suk ale do psów już nie bardzo. Sama widziałam jak kłapał dziobem na Bajera, z psem tej dziewczyny która rozważało danie mu DT też z tego co słyszałam nie bardzo.

Link to comment
Share on other sites

Dzwoniła wczoraj do mnie pani ze Swilczy która się nim bardzo przejęła ale ma psa chorego w domu, yorka bo ona i syn uczuleni na psią sierść, do tego jest na bezrobociu bez prawa do zasiłku..... Miałby ogródek i miejsce na ganku albo gdzieś w,korytarzu. Pani bardzo miła i chęci ma no ale warunków nie bardzo. On nie może być pozostawiony sam sobie, potrzebuje na bieżąco kontaktu z człowiekiem.....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agula99'] jemu to by się przydała super dom z ogrodem gdzie by sobie leżał i wchodził do domku...[/QUOTE]
O tak, tak! To byłoby idealne rozwiązanie! Ja nie wiem, czy on kiedyś chodził na smyczy, dziś co prawda nie piszczał, jak mu ją założyłam, ale położył się na ziemi obok kontenera, dosłownie wbił się w nią i patrzył takim przerażonym wzrokiem, że zrezygnowałam z jakichkolwiek prób. A poza tym to bardzo lubi pieszczoty i zaczyna się nimi interesować; w zeszłym tygodniu to było takie bierne poddawanie się głaskaniu, raczej robienie wielkiej łaski głaszczącemu, ale dziś jak byłam na sąsiednim wybiegu z Czesterem, to sam podszedł do siatki i jak zaczęłam go drapać za uszkiem, to sam się nadstawiał i lizał mnie po ręce i podsuwał pyszczek. Podobnie było, jak się zaszył w budzie. Musi chyba przychodzić specjalna osoba do głaskania Rudego, może wtedy z czasem się przekona i nabierze chęci do życia.

Edited by ariete2503
Link to comment
Share on other sites

Spróbuj go zachęcać smakolykami żeby szedł za tobą, o ile istnieją takie którym nie może się oprzeć. Zmuszanie na siłę to najgorsze wyjście, no ale jak nic na niego nie działa to tego nie przeskoczymy. Może na szelkach inaczej by się zachowywał, zakładanie mu czegoś nieznanego na szyję może sprawiać ze boi się czy go np. Nie chcesz udusić. Jak nie, to trzeba spróbować mu tą obrożę "odczulać", np. Głaskać go lub dawać smakołyki jak ją ma na sobie żeby kojarzył ją z czymś fajnym

Link to comment
Share on other sites

No właśnie jak się zaszył w tej budzie, to przysunął się do miziania na wdok twarożku w mojej ręce, ale w zeszłym tygodniu twarożek nie zadziałał. Agula wspominała, że ożywił się kiedyś na widok kurczaczka, który przyniosły wolonatariuszki. Spróbuję więc z kurczakiem następnym razem. A co do szelek, to ma już założone od jakiegoś czasu. Wczorajsza reakcja była właśnie na przypięcie smyczy do szelek, a piszczenie tydzień temu - na przypięcie smyczy do obroży. Ale jest też mały plusik: zaczyna jeść z miski. Nie je co prawda z apetytem, ale też nie odwraca głowy jak kiedyś, tylko podchodzi i coś skubie. Ja zawsze staram się dać mu kilka kąsków z ręki na zachętę, a potem już sam podchodzi.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...