Jump to content
Dogomania

Jak kamień w wodę


Alienor

Recommended Posts

gerardbutler widziała wczoraj i dziś psa:

"Ktoś wyrzucil małego pieska podobnego do jamniczka.
jest maly sięgający do pół łydki, chory i zaglodzony.
Bardzo miły plata się po moim osiedlu szuka jedzenia. Ktoś wyrzucił go zapewne niedawno,chodzi za ludzmi.

Proszę błagam o DT, inaczej trafi do schroniska i stamtąd pewnie juz nie wyjdzie [IMG]http://forum.miau.pl/images/smilies/icon_sad.gif[/IMG]("
Pies ma wątek na miau ([URL]http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=21&t=162538#p10601365[/URL]), ale mam wrażenie, że tu szybciej znajdzie DT lub DS. Niestety nie ma jego zdjęć (Anka nie ma aparatu i rzadko ma dostęp do neta). Dziś widziała go nad rzeką - jej psy go odgoniły, bo nie lubią obcych. Ona nie ma najmniejszej szansy, by go zabrać, ja jestem w innej części Polski i z małym mieszkaniem i stadem kotów pod opieką (jestem kocim DT) nie bardzo mam jak go ratować (zwłaszcza że na psach nie znam się wcale i boję się, że mogłabym popełnić fatalny w skutkach błąd). Jeśli znacie kogoś z okolicy, kto mógłby go zgarnąć choćby na trochę, zrobić mu zdjęcia, proszę przekażcie mu tę wiadomość - to szansa dla drobizny.

Edit: jest DT u Makili - 10 zł/dziennie z wyżywieniem i dojazdem do weta.

Edited by Alienor
zmiana tytułu
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 94
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[COLOR=#ff0000][B][SIZE=4]edycja 08.06.

Psiaka nie ma pozostaje mieć nadzieję, że ktoś się nim zaopiekował

[/SIZE][/B][/COLOR][COLOR=#000000][B][SIZE=4]edycja 01.06.2014

Psiak ma szansę na DOMOWY HOTELIK
Makila zgodziła się go przyjąć KOSZT 10 zł doba
(z wyżywieniem)[/SIZE][/B][/COLOR][COLOR=#ff0000][B][SIZE=4]

[/SIZE][/B][/COLOR][B][SIZE=4][COLOR=#800080]Bardzo prosimy o wsparcie dla malucha!!!
[/COLOR][/SIZE][/B]
Alienorku, jak miło "widzieć" Cię na Dogo, porozsyłam wątek, popytam.

Tak, jak wspomniałam na Miau przydało by się zdjęcie tego biedaka.
Poszukam kogoś z Wadowic.
Od wczoraj ciągle myślę o tym biedaku:-(

Edited by Gabi79
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Alienor']gerardbutler widziała wczoraj i dziś psa:

"Ktoś wyrzucil małego pieska podobnego do jamniczka.
jest maly sięgający do pół łydki, chory i zaglodzony.
Bardzo miły plata się po moim osiedlu szuka jedzenia. Ktoś wyrzucił go zapewne niedawno,chodzi za ludzmi.

Proszę błagam o DT, inaczej trafi do schroniska i stamtąd pewnie juz nie wyjdzie [IMG]http://forum.miau.pl/images/smilies/icon_sad.gif[/IMG]("
Pies ma wątek na miau ([URL]http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=21&t=162538#p10601365[/URL]), ale mam wrażenie, że tu szybciej znajdzie DT lub DS. Niestety nie ma jego zdjęć (Anka nie ma aparatu i rzadko ma dostęp do neta). Dziś widziała go nad rzeką - jej psy go odgoniły, bo nie lubią obcych. Ona nie ma najmniejszej szansy, by go zabrać, ja jestem w innej części Polski i z małym mieszkaniem i stadem kotów pod opieką (jestem kocim DT) nie bardzo mam jak go ratować (zwłaszcza że na psach nie znam się wcale i boję się, że mogłabym popełnić fatalny w skutkach błąd). Jeśli znacie kogoś z okolicy, kto mógłby go zgarnąć choćby na trochę, zrobić mu zdjęcia, proszę przekażcie mu tę wiadomość - to szansa dla drobizny.[/QUOTE]

ciocia może choc telefonem udało by się psiakowi cyknąc jakieś zdjęcie. Strasznie żal biedaka :(

Link to comment
Share on other sites

Jestem na zawołanie Gabi
Niestety nie kojarzę nikogo z okoli Wadowic,przekopuję wątek,szukam...może popytać na wątku krakowskim? [URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/32052-Wątek-Krakowskich-Zwierzaków/page738?highlight=Wadowice[/URL] na wątku bielskiego schroniska [URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/200956-SCHRONISKO-W-BIELSKU-BIAŁEJ-ruszył-wolontariat-potrzebna-pomoc!/page20[/URL] jest ciocia ewunian która ma w miejscu zamieszkania wpisane
Andrychów/Wadowice/Zator

Link to comment
Share on other sites

[quote name='halszka']Jestem na zawołanie Gabi
Niestety nie kojarzę nikogo z okoli Wadowic,przekopuję wątek,szukam...może popytać na wątku krakowskim? [URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/32052-Wątek-Krakowskich-Zwierzaków/page738?highlight=Wadowice[/URL] na wątku bielskiego schroniska [URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/200956-SCHRONISKO-W-BIELSKU-BIAŁEJ-ruszył-wolontariat-potrzebna-pomoc!/page20[/URL] jest ciocia ewunian która ma w miejscu zamieszkania wpisane
Andrychów/Wadowice/Zator[/QUOTE]

Halszko dziękuję za przybycie i pomoc, w Dogomaniakach cała nadzieja

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gabi79']Jotpeg, dziękuję, za przybycie.

Chciałam poszukać w społeczności, ale mi się nie otwiera, bo reklama zasłania:angryy:[/QUOTE]

[URL]http://www.dogomania.pl/forum/memberlist.php?s=&securitytoken=1401548198-64c1d59c612b018dc9f4e82775354c872c64dbea&do=getall&ausername=&homepage=&field1=&field2=Wadowice&field3=&field4=&icq=&aim=&msn=&yahoo=&skype=&postslower=&postsupper=&joindateafter=&joindatebefore=&lastpostafter=&lastpostbefore=&sort=username&order=[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ada-jeje']kawalek drogi od Wadowic jest Osiwiecim a tam OTOZ Animlas. jesli sami nie moga warto do nich napisac lub zadzwonic, moze znaja kogos blizej Wadowic.[/QUOTE]
też o tym myślałam:
[url]http://otozanimalsoswiecim.pl/kontakt/[/url]
starają się, dbają o zwierzaki, to nie jest mordownia.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jotpeg']też o tym myślałam:
[URL]http://otozanimalsoswiecim.pl/kontakt/[/URL]
starają się, dbają o zwierzaki, to nie jest mordownia.[/QUOTE]
nie to mialam na mysli, bo do schroiska moga przyjac tylko psy z miasta Oswiecim, ale byc moze znaja kogos kto mogl by pomoc.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję Gabi za pomoc a Wam wszystkim za rady - przekażę je Ance. Z tego co wiem psy z Wadowic trafiają do Nowego Targu. Wiecie jak tam jest? Miejmy nadzieję, że uda się pomóc biedakowi. Przejrzę też ogłoszenia z tamtych okolic - a nuż go ktoś szuka?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ada-jeje']nie to mialam na mysli, bo do schroiska moga przyjac tylko psy z miasta Oswiecim, ale byc moze znaja kogos kto mogl by pomoc.[/QUOTE]
przecież można powiedzieć, że się go znalazło w Oświęcimiu.
[quote name='Alienor']Dziękuję Gabi za pomoc a Wam wszystkim za rady - przekażę je Ance. Z tego co wiem psy z Wadowic trafiają do Nowego Targu. Wiecie jak tam jest? Miejmy nadzieję, że uda się pomóc biedakowi. Przejrzę też ogłoszenia z tamtych okolic - a nuż go ktoś szuka?[/QUOTE]
NT to nieszczęście, chyba juz ulica lepsza.

Link to comment
Share on other sites

To samo słyszałam, ale miałam nadzieję, że to nieprawda.
Pies jest wielkości kota, szary, bez obroży czy kagańca - mieszaniec przypominający karłowatą wersję jamnika. Przyjazny dla ludzi i innych psów. Był widziany w okolicach Lidla i nad Skawą. Głodny i ma malinowe oko (cokolwiek to jest, Wy podobno będziecie wiedziały). Próbuje się zaprzyjaźnić z ludźmi dość rozpaczliwie. Dziś Anka nie widziała go w okolicy, ale będzie się rozglądać i powie panom ze Straży, którzy wyłapują bezdomne psy, że ma dla niego dom, bo inaczej zaraz trafi do NT, a stamtąd się nie wychodzi podobno jak się jest nierasowym i niezbyt zdrowym:shake:.
Co do zdjęć - ona ma telefon z aparatem, ale ani dostępu do netu w domu, ani kasy na telefonie, żeby puścić mmsa (zresztą ja nie mam kabelka coby z telefonu do neta, ona takoż). Ale będzie kombinowała. No i w przyszłym tygodniu może będzie transport z Wadowic do Katowic lub okolicy - więc gdyby tylko znalazł się DT na tej trasie:thumbs: Gdzie indziej jak się znajdzie też się ogarnie zresztą.

Link to comment
Share on other sites

Powiem tak, jako osoba odpowiedzialna i mająca trochę doświadczenia, osoby które mogą proszę się ewentualnie zadeklarować z jakąś pomocą finansową, jest napisane w pierwszym poście iż pies jest chory i zaglodzony, nawet jak się znajdzie dt to w tych czasach nie będzie miał pieniędzy na leczenie i karmę, leczenie może być kosztowne, osoba odpowiedzialna jak nie wie czy jej starczy nie weźmie psa. Jest mnóstwo psów na dogo które się odratowalo a potem są zapomniane, a dt musi sobie radzić sam... Wiec proszę o deklaracje, wtedy można szukać jakiegokolwiek kąta dla psa. Poza tym zdjęcia napewno dużo pomogą...

Link to comment
Share on other sites

Jeśli się znajdzie DT, jako osoba odpowiedzialna za całą akcję na pewno nie zapomnę o nim i nie zostawię go samego z kosztami. Wiem, że utrzymanie psa może być kosztowne, więc będę robiła bazarki tu i na miau, by zdobyć na to środki. Gdyby Anka była w stanie (nie jest, bo jej psy gonią tego biedaka, plus finansowo u niej nie za bardzo), to by go zebrała z ulicy od razu i nie prosiła o pomoc. Ja jestem dość geograficznie oddalona i w dodatku uziemiona więc nie mogę tam jechać i łapać tego psa.
Jeśli byłby ktoś z okolicy lub będący przejazdem w Wadowicach i zauważył tego psa - mały, szary, bez obroży, jamnikopodobny, przyjazny ludziom i psom, bywa w okolicy Lidla i nad Skawą - to nawet zrobienie mu zdjęć i wklejenie tutaj będzie pomocą.

Link to comment
Share on other sites

Nasza Gabi podesłała mi wątek biedaka.Sytuacja dość skomplikowana,bo nie ma osób z bliskich okolic,które mogły by fizycznie zaangażować się w wyłapanie pieska.Zdjęcia to też podstawa,aby zmobilizować ciotki do jakiejkolwiek pomocy.Brak kabelka,to nie problem,bo można przesłać do kogoś,kto będzie miał możliwość ich wstawienia.Możecie liczyć na moją pomoc finansową,gdyby udało sie załatwić jakiś dt.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bogusik']Nasza Gabi podesłała mi wątek biedaka.Sytuacja dość skomplikowana,bo nie ma osób z bliskich okolic,które mogły by fizycznie zaangażować się w wyłapanie pieska.Zdjęcia to też podstawa,aby zmobilizować ciotki do jakiejkolwiek pomocy.Brak kabelka,to nie problem,bo można przesłać do kogoś,kto będzie miał możliwość ich wstawienia.Możecie liczyć na moją pomoc finansową,gdyby udało sie załatwić jakiś dt.[/QUOTE]

Bogusiu, Kochana, wspaniale, że jesteś.

Jest miejsce w domowym hoteliku 10/doba w tym dojadz do weta + koszty weterynaryjne.
Makila przyjmie biedaka. U niej psiaki mieszkają w domu.

Pozostaje teraz kwestia finansów i transportu z Wadowic do Makili. To 60 km

Błagam o pomoc, nie zostawmy Alienor samej:modla::modla::modla::modla::modla:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bogusik']Nasza Gabi podesłała mi wątek biedaka.Sytuacja dość skomplikowana,bo nie ma osób z bliskich okolic,które mogły by fizycznie zaangażować się w wyłapanie pieska.Zdjęcia to też podstawa,aby zmobilizować ciotki do jakiejkolwiek pomocy.Brak kabelka,to nie problem,bo można przesłać do kogoś,kto będzie miał możliwość ich wstawienia.Możecie liczyć na moją pomoc finansową,gdyby udało sie załatwić jakiś dt.[/QUOTE]

Dziękuję bardzo:loveu:. To łapiemy psiaka i szukamy domku. Sądząc po opisie Anki powinien łatwo znaleźć dom, bo spokojny, grzeczny i kochany:kciuki:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Alienor']Dziękuję bardzo:loveu:. To łapiemy psiaka i szukamy domku. Sądząc po opisie Anki powinien łatwo znaleźć dom, bo spokojny, grzeczny i kochany:kciuki:[/QUOTE]
Alienor napisz proszę w 1 poscie, że jest miejsce w domowym hoteliku 10zł doba z wyżywieniem i dojazdem do weta.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gabi79']Bogusiu, Kochana, wspaniale, że jesteś.

Jest miejsce w domowym hoteliku 10/doba w tym dojadz do weta + koszty weterynaryjne.
Makila przyjmie biedaka. U niej psiaki mieszkają w domu.

Pozostaje teraz kwestia finansów i transportu z Wadowic do Makili. To 60 km

Błagam o pomoc, nie zostawmy Alienor samej:modla::modla::modla::modla::modla:[/QUOTE]
Cieszę się,że Makila,ma miejsce i przyjmie biedaka.Mam nadzieję,że więcej cioć tu zawita i wspomoże finansowo i nie tylko...

[quote name='Alienor']Dziękuję bardzo:loveu:. To łapiemy psiaka i szukamy domku. Sądząc po opisie Anki powinien łatwo znaleźć dom, bo spokojny, grzeczny i kochany:kciuki:[/QUOTE]
Łapcie kochane,aby tylko go hycel nie zgarną :kciuki:
Teraz muszę uciekać,ale zaglądnę pózniej...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...