Jump to content
Dogomania

odrobaczanie a wymioty


Gosiek

Recommended Posts

Byłam dziś z Axelkiem u weterynarza. Dostał DRONTAL JUNIOR. Przy okazji spytałam naiwnie "które włosy z uszu należy psiakowi wyrywać" na co wet wywinął Axlowi ucho i paluchami wyrwał całą garść włosków!!!!

Psina strasznie skomlała. Po powrocie do domu 5 razy już wymiotował i teraz nie wiem czy to ma związek z Drontalem czy ze stresem?

CO WY NA TO?

Link to comment
Share on other sites

Zalezy czym wymiotowal, bo jezeli np. robakami, to powinnas zasiegnac opinni lekarza o nastepnym prawdopodobnie dosc bliskim terminie odrobaczania. Moj Rocky tez mial dluzszy czas robaki (po odrobaczaniu wymiotowal robakami), i musialam powtorzyc szczepienie jesli sie pojawily.

Robaki wygladaja jak ryz, chyba ze go karmisz ryzem to wtedy ciezej rozpoznac. Ale moze tez byc ze stresu, przyjzyj sie czym wymiotuje.

Link to comment
Share on other sites

Witaj Gosiu ,

Rozumiem Twoje oburzenie wzgledem weta jednak prawidlowo tak to sie robi -wyrywa sie a nie wycina .Caly problem to delikatnosc wykonywujacego .Na przyszlosc lepiej zrob to sama .Najlepiej stopniowo i zajmujac uwage pieska .Nawet nie zauwazy .

Te wloski ,ktore rosna wewnatrz powoduja slaba wentylacje uszka i moze dochodzic do stanu zapalnego przewodu sluchowego .

Przyznam sie ,ze ja osobiscie tego nie robie a to z uwagi na charakterek mojej suni .Wykonanie powierzam Pani fryzjerce .

Jezeli chodzi o wymioty to trudno wyczuc co moglo byc powodem.

Przyczyn moze byc kilka ,ze stresem wlacznie .

Problem jest jeszcze jeden bo wymiotujac pozbyl sie srodka odrobaczajacego .

Zadzwon do weta i dowiedz sie co nalezy z tym zrobic .

A ,tak od siebie to wiele lat odrobaczalam Ines Drontalem Plus i pies nie za dobrze to znosil .Od paru lat odrobaczam ja pasta Vetminth i jest super .

Pozdrawiam ,caluski dla maluszka -Ania z Ines .

Link to comment
Share on other sites

BARDZO dziękuję za wsparcie! Na szczęście chyba już po kłopocie. Axelek od 2 godzin szaleje jak zawsze i nawet zaczął jeść. Wcześniej tylko spał i nawet nie chciał pić. A teraz łobuziak wpycha się na kolana i domaga się głaskania

Dzwoniłam do lecznicy i wet powiedział, że w takim razie trzeba powtórzyć odrobaczanie. Mam iść w poniedziałek bezpośrednio po tym jak się Axel naje. Podobno właśnie takie skutki ma Drontal na "pusty" żołądek. Tylko, że pies jadł o 7:30 a u weta był o 9:30 więc nie wiem czy można powiedzieć, że miał pusty żoładek.

:D :lol:

Link to comment
Share on other sites

Gosieku,

Potwierdzam to co napisala Ines. Vetminth jest bardzo dobrze tolerowany przez psiaki i bardzo skuteczny. Ja kupuje cala tubostrzykawke u weta i sama aplikuje ten lek swojej suni. Na leku jest dokladna instrukcja ile nalezy go zaaplikowac, wiec z dawkowaniem nie ma problemu.

Dlatego radze kup go sobie u weta i sama aplikuj - wyjdzie taniej i przyjemniej dla psa :-)

pozdrawiam,

Link to comment
Share on other sites

Dzięki, tak właśnie zrobię. Wponiedziałek idę do b. sympatycznej wety i kupię właśnie ten Vetminth bo nie mam zamiaru po raz drugi patrzeć jak się psiak męczy. :evil:

Axel chyba sobie dziś odbija za wczorajszy dzień i od 6 rano szaleje! Biega po pokojach jak mała rakieta. Zrobiliśmu mu z podgłówka pochylnię do wchodzenia na łóżko i psina cała w skowronkach kursuje na łóżko i z powrotem sprint po mieszkaniu. KOMEDIA :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Witam Was

Nie zakBadamBa nowego topicu bo chyba tutaj tez moge o to zapytac. Chodzi mi o to czy trzeba odrobaczac psiaka pozniej jak juz mial wszystkie szczepienia szczeniece? Jesli tak to jak czesto? Moj Jerry ma 7 miesiecy i ostatni raz byl odrobaczony przed ostatnim szczepieniem. Kiedy teraz nalezaloby go odrobaczyc. Acha NIE MA ROBAKOW !!!! Pytam tylko dla pewnosci czy mam znow kiedys z nim isc. Jak zwykle czekam na wasze rady :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

A dzisiaj Fleur była odrobaczana pastą Vetminth i po niecałej godzinie wszystko zwymiotowała (4 x) i jeszcze miała rozwolnienie. Wcześniej była u fryzjera i pewnie troszkę się stresowała. Miała też pełen żołądeczek. Już dzwoniłam do weta i będziemy powtarzać odrobaczanie za 4 dni.

Odświeżyłam ten topic bo myslałam, że może dany środek był źle tolerowany przez wasze pieski, ale wygląda na to, że wszystkie go dobrze znosiły.

Więc albo to stres, albo Fleur jest na niego uczulona.

Link to comment
Share on other sites

mróweczka

Ważył Fleur przed odrobaczaniem??

Ja ją ważyłam, więc chyba podał dobrą dawkę.

A co na to powiedzial wet,że (te wymioty) to normalny objaw??

Powiedział, żeby powtórzyć za 4 dni i że może to właśnie był stres. A jeżeli znowu powtórzy się to samo, to zmienimy preparat, bo może tego nie toleruje.

A dzisiaj nic już nie jadła, a ponieważ zwróciła cały obiad, to jest b. głodna!

Ciekawe, czy jutro zje swoją karmę? :roll:

I jak już pisałam wcześniej była u fryzjera na kosmetyce i piszczała i wyrywała się, a potem u weta, miała macany brzuszek. Więc pewnie stres też był.

Link to comment
Share on other sites

Ja niedawno też odrobaczałam Silver pastą Vetminth i sunia również zwymiotowała bardzo szybko po podaniu (podobnie jak 2 koty). Przed podaniem upewniłam się co do dawki więc pomyłki być nie mogło. Teraz stosuję Stronghold, bo o podaniu czegoś do pyszczka nie ma mowy.

Link to comment
Share on other sites

Ja niedawno też odrobaczałam Silver pastą Vetminth i sunia również zwymiotowała bardzo szybko po podaniu (podobnie jak 2 koty). Przed podaniem upewniłam się co do dawki więc pomyłki być nie mogło. Teraz stosuję Stronghold, bo o podaniu czegoś do pyszczka nie ma mowy.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 year later...

Pozwolę sobie odświeżyć ten topik...
Moja sunia też zwymiotowała po Vetminth.
Może ten preparat nie jest najlepszy dla Yorków lub innych małych ras.
Jakich preparatów odrobaczających używają wasi weterynarze? Po jakich nie ma sensacji?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Mój Ofi wczoraj był odrobaczany 1/4 tabletki Aniprazol i przez całą noc płakał. W nocy śpi zawsze koło naszego łóżka a wczoraj musiałam spać z nim na sofie (nie chciałam żeby nauczył, że może wymusić spanie na łóżku). Popłakiwał trochę bo chyba bolał go brzuszek. Aniprazol to chyba za silny środek.
Na śniadnie dostał jogurt i ugotowane żółtko a pożniej zrobie mu kaszkę na rosole...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...