Jump to content
Dogomania

Wasze doświadczenia odnośnie hodowli ....


Rossi

Recommended Posts

Mam pytanie czy ktos mial do czynienia, może sprawił sobie tam haszczaka z hodowlami : " Hodowla Potęga Naturalności", "Husqvarna", "eskimoski Domek". Interesuje mnie wasze zdanie odnośnie tych hodowli czy sa godne zaufania jakie panuja tam warunki itd. itp. I ktora z nich byscie mi polecili. Z góry dziekuje i pozdrawiam wszystkich posiadaczy tych cudownych pieskow mam nadzieje ze kiedys dołącze do waszego grona :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 53
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Manu zgadzam się z tobą, głupio sie pisze do człowieka widmo!

Sprecyzuj pytanie, bardzo chetnie ci odpowiem jakie są u mnie warunki ( ja to "Potęga Naturalności" jeżeli chodzi o ścisłość).

Zapraszam, jak masz jakieś wątpliwości do odwiedzenia nas na wsi!

Pozdrawiam

Ps. Zapytaj się Carie lub Party z tego forum o nas. To są osoby mające pieski odemnie.

Ps. Lub Cobrę z tego forum naszego "wnuczka", który nas odwiedza.

Link to comment
Share on other sites

A więc tak do sh_maniak odwiedziłem twoja strone i musze powiedzieć ze bardzo mi sie podoba profesjonalna robota i twoje pieski tez sa naprawde piekne. Odwidzilem rowniez strony pozostalych hodowli i rowniez sa bardzo dobre dlatego pytam sie czy ktos moze mi powiedziec cos blizej o hodowli Eskimoski Domek i Husqvarna. Bede bardzo wdzieczny. DZiekuje i pozdrawiam :)

Link to comment
Share on other sites

Mogę conieco napisać jedynie o Eskimoskim Domku, bo stamtąd właśnie mam swoją pierwszą sunię i z hodowcą jestem w bliskim, osobistym kontakcie od ponad 7 lat.

ED to chyba największa w Polsce hodowla wyłącznie siberian husky. Działa od 10 lat. Właścicielka jest przesympatyczną fascynatką husky.

Obecnie ma w swojej hodowli kilka bardzo udanych importów z Hiszpanii i Słowenii. Stawia na amerykańską krew. Szczenięta są zawsze świetnie odchowane a nabywca może liczyć na wszelką pomoc niemal o każdej porze dnia i nocy.

Od kilku lat hodowla mieści się na wsi; psy mają tam lepsze warunki niż ludzie :wink:

Najlepiej zobaczyć to na własne oczy.

Nowa stronka to http://www.eskimoskidomek.huskies.pltam znajdziesz więcej :)

Link to comment
Share on other sites

Dziekuje wszystkim za odpowiedzi jesli uda mi sie namowic rodzicow to pojezdzimy po bardziej interesujacych hodowlach i sie porozgladam jak to wszytko wygląda od kuchni :D. Jeszcze raz dziekuje i pozdrawiam wszytkich posiadaczy tych cudnych piesków :wink:

Link to comment
Share on other sites

A więc tak do sh_maniak odwiedziłem twoja strone i musze powiedzieć ze bardzo mi sie podoba profesjonalna robota i twoje pieski tez sa naprawde piekne.

Dziękuje z miłe słowo!

Moja hodowla jest malutka ( w porównaniu do tych dwuch, które jeszcze wymieniłeś) domowa.

A stronka to tylko mój projekt, podziękowania należą się webmasterce. Dzięki Elu!

Stronka jest cały czas w budowie, ale koniec już jest bliski.

Odwidzilem rowniez strony pozostalych hodowli i rowniez sa bardzo dobre dlatego pytam sie czy ktos moze mi powiedziec cos blizej o hodowli Eskimoski Domek i Husqvarna. Bede bardzo wdzieczny. DZiekuje i pozdrawiam :)

Napewno uzyskasz informacje na temat tych hodowli od forumowiczów.

Link to comment
Share on other sites

Mam pytanie czy ktos mial do czynienia, może sprawił sobie tam haszczaka z hodowlami : " Hodowla Potęga Naturalności", "Husqvarna", "eskimoski Domek". Interesuje mnie wasze zdanie odnośnie tych hodowli czy sa godne zaufania jakie panuja tam warunki itd. itp. I ktora z nich byscie mi polecili. Z góry dziekuje i pozdrawiam wszystkich posiadaczy tych cudownych pieskow mam nadzieje ze kiedys dołącze do waszego grona :lol:

Znajomi mają suke z hodowli "Husqvarna".Z tego co zawsze mówili to ta hodowczyni traktuje psy dość przedmiotowo, chociaż z jednym jest naprawdę zżyta.Eksterier mają bardzo dobry.Jeśli chodzi o charakter to takze nie mozna się niczego przyczepić.

A w ogóle to chyba nie zrobiłam nic złego piszac tutaj ,a nie na priva?

A oto ta sunia:

Dysponuje innymi fotkami ,ale to mi sie najbardziej podoba

_218518_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

nice_girl napisała o psach z Husqvarny
Eksterier mają bardzo dobry
a chyba potencjalnym nabywcom chodzi o DOSKONAŁY :-? Zwłaszcza , za taką cenę, za jaką kupuje się tam psy.

Ja na husky się nie znam, tylko powtarzam co mówili mi znajomi :roll: Racja ,ze między doskonałym a bardzo dobrym jest różnica.Nie wiem jak radzą sobie inne psy z tej hodowli na wystawach, dlatego napisałam bdb ,a nie doskonały.Ta suka znajomych zawsze na wystawach ma doskonałą i zdobyła do tej pory jedno CWC :wink:

Link to comment
Share on other sites

No jesli ktos chce psa do kochania a nie do wystaw(i do kochania)to co za roznica czy pies bedzie zaslugiwal na dosk czy na CWC.Wazne zeby byl zdrowy o dobrej psychice i po badanych rodzicach. A jak ktos marzy o karierze wystawowej to niech kupi psiaka z hodowli po najepszych psach.

JA swojego Anuka kupilam z hod."z andrzejowego ogrodu" i kocham go bardzo ale juz bym z tamtej hod psa nie kupila.(zwlaszcza ze juz chyba nie istnieje) :)

Link to comment
Share on other sites

Nie mam psiaka z żadnej z tych hodowli, ale zanim sprawiłam sobie haszczaka nawiązałam kontakt z kilkunastoma hodowlami,m.in.mailowy z Pot.Nat. i telefoniczny z EDom. i Husq.

Dwaj pierwsi hodowcy odpowiedzieli na wszystkie moje pytania,również odnośnie metod odchowu szczeniąt u nich w hodowli.

To, że nie wybrałam akurat tych hodowli nie wiązało się z brakiem zaufania czy czyś podobnym, lecz inne czynniki wpłynęy na mój wybór.

Z hodowcą Husq. nie złapałam bliższego kontaktu,więc nie mogę się wypowiedzieć...

Chciałam jedynie wspomnieć, że troszkę przeraża mnie fakt istnienia hodowli, w których jednym psem kryje sie jednocześnie 5 suczek i narodziny szczeniąt nastepują praktycznie w jednym czasie.

Nie piszę , że jest to złe, ale do KAŻDEJ JEDNEJ takiej hodowli należy podejść indywidualnie i ostrożnie.

Należy przekonać się osobiście,odwiedzając hodowlę czy ilość szeniaków przekłada się na jakość - i to nie tylko jakość eksterieru, ale i jakość odchowu,opieki i socjalizacji!

Link to comment
Share on other sites

Nice_girl

A co mozesz powiedziec odnosnie tragicznych warunków w jakich trzymane w Husqvarna psy.

Na polu w jakiejs starej szopie razem z końmi na betonie itd. z dala od ludzi!!

A co do odrzywiania szczeniat?

Jakie one sa chude, po tej karmie typu TIP czy ARO!!

A ta cena szczeniat, szok, za co???

O tym nie wiedziałam.Mówili mi ,że psy nie maja kontaktu z właścicielem, ale o tym naprawdę nie wiedziałam.Także mówili ,ze za to jak ta hodowczyni przygototwywuje psy do wystawy to powinni ją zamkąć.

W sumie to nie wiem czego chcieli akurat tą hodowlę, mają małego synka, więc zależało im na charakterze.Na szczęscie sunia jest niezwykle łagodna, zrównoważona.Byćmoże dlatego ,ze włożyli sporo pracy w jej wychowanie

Oni płacili za nią 1500 oraz mówili ,ze pies z tej hodowli kosztuje 2 tys :roll:

Link to comment
Share on other sites

Hodowla Husquarna-- Suka w tej hodowli Sasquehanna TREMA miała pierwszy miot jak miała 10 miesięcy,

:o

Sprawdziłam to,bo miałam nadzieję, że to jakieś paskudne oszczerstwo.

Na stronie hod.Husq. nie znalazłam info o dacie urodzenia tej ślicznej suni, ale jest to siostra TRONA Sasquehanna, który ur,. się 15.09.2000r.( info do sprawdzenia na str. hodowli Fortunatus., w której pies przebywa).

To niestety prawda z tym macierzyństwem w wieku 10 mcy( miot A-po Tremie ur. się 19.07.2001r.) :(

Zastanawia mnie jednak czy na pewno jest w takim razie znany ojciec tych szczeniąt, bo jeśli tak -to oznaczałoby, że z całą premedytacją suczka została pokryta w wieku 8 miesięcy( ciąża trwa ok.63 dni-2 miesiące).

Nie chce mi się wierzyć w to, żeby to było planowane, raczej jakiś przypadek(=niedopilnowanie,MASAKRA :evil: !),a zatem skąd pewność, że dany pies jest ojcem?Może ojców było nawet kilku?

Link to comment
Share on other sites

Są różne style hodowania. Na pewno inaczej to wygląda w hodowlach wielopsich, a inaczej w takich gdzie są 1 czy dwie suczki.

Dlatego właśnie popieram takie podejście jakie ma do kupna szczenięcia Rossi, czy miał Szaman.

Najpierw szuka, pyta, ogląda, porównuje i wyciąga wnioski, a potem dopiero podejmuje decyzję gdzie kupić swojego przyjaciela.

Co do kwestii biegania przedstawionej przez Szamana

co jest przecież najwazniejsze- warto kupić psiaka po rodzicach, którzy chociaż rekreacyjnie biegają-przy rowerze lub w zaprzęgu.
to nie do kńca się zgadzam. Ale o tym już było w innej "bajce" :wink:

I chociaż to może zabrzmieć w tym miejscu jak autoreklama to wzięło się raczej z goryczy:

1/ mam właśnie tylko 2 sunie,

2/kryję je żadko (co 1,5 - 2 lata) starannie dobierając reproduktora,

3/szczeniaki troskliwie odchowane sprzedaję tylko wyselekcjonowanym nabywcom,

4/jestem z nimi w stałym kontakcie,zawsze służę radą i pomocą,

5/wszystkie moje psy biegają rekreacyjnie, a niektóre nawet "wyczynowo"

i co z tego skoro nie mogę znaleźć nowego domu dla świetnego szczeniaka :(

Każdy kto telefonuje zadaje najpierw to sakramentalne pytanie ILE? a mnie wtedy od razu szlag trafia :evil:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...