Jump to content
Dogomania

Pies stróż w firmie ...


Mellows

Recommended Posts

Witam
Czy ktoś orientuje się jak wygląda sprawa psa pracującego w firmie jako stróż? Czy z racji posiadania takiego psa przyslugują jakieś odpisy ?? np karma, witaminy itp ?? tak się własnie zastanawiam bo może warto by było wdrążyć się w temat i przez zyskanie pieniędzy zmienic karmę na jeszcze lepszą? kupić nową obroże ... smycz czy nawet zebrać na wyjazd ?? Jeżeli ktoś ma doświadczenie w tym temacie to prosze o info ...

Link to comment
Share on other sites

a o jaką rejestrację Ci chodzi??
u mnie w firmie nie ma wprawdzie psa, ale jest kot. I mimo licznych kontroli z US nikt nigdy do kwestii kota się nie przyczepił. Wszystkie faktury są wrzucane w koszty, Vat od faktur jest odliczany.
Jedyne co trzeba zrobić to wciągnąć zwierzę na listę "środków trwałych" - jak już to Agnieszka K mówiła.
A jeśli chodzi o dokładniejsze przepisy to muszę poszukać.

Link to comment
Share on other sites

u mnie sa rybki i tez sa wrzucane w koszty.
Istnieja jako wyposazenie
ja jestem ksiegowa i us patrzy tak - koszt musi byc poniesiony w celu osiagnieca zysku.
Rybkijako wyposazenie ładnie wyglądaja, pies pilnuje terenu (jakby nie on to byłby ochroniarz z pensją). kwestia umiejetnego obronienia swojego stanowiska.

Link to comment
Share on other sites

u nas z kotm Julianem jest tak: dla każdej kontroli z US jest śpiewka, że firma moja posiada magazyn, w którym znajdują się bezcenne skrzynie oraz inne bezcenne materiały, które padają ofiarą myszy:evil_lol::evil_lol::evil_lol::evil_lol: zatem kot jest niezbędny:eviltong::eviltong::eviltong:.A, że w tym momencie kot jest w biurze - cóż - zbieg okoliczności. Na marginesie dodam, że kot Julian magazynu nie widział na oczy;)

btw. a może na ludzkich Urzędników trafiamy - trudno powiedzieć...

Link to comment
Share on other sites

a czy do zaliczenia psiaków w środki trwale firmy :evil_lol: konieczna jest faktura zakupu ,,towaru" znaczy piesków ? w pracy mamy dwa psy i niby mają dobrze ale jakby były ,,kosztem uzyskania przychodu " mogłoby być im jeszcze lepiej :lol:

Link to comment
Share on other sites

No właśnie jeżeli jest mozliwość to jak najbardziej chciałbym jeszcze polepszyć poziom życia psiaków. U mnie jest tak że bestie są moją własnością a ja jestem pracownikiem w firmie brata i one pilnują właśnie tego terenu - skończyły się wtragnięcia i kradzierze. Co by nie mówić to głownie z tego powodu zbudowaliśmy wybieg, budy i takie rzeczy na które poszło sporo kasy.
Tak że w sumie to praktycznie psy spełnią swoje zadanie tak jak być powinno ale własnie zastanawia mnie to czy psy muszą być własnością firmy ?? czy mogą jakby pracować dla niej? i jak z fakturą zakupu ??

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dobermania']Zawsze też przecież możecie sami zrobić zbiórkę wśród pracowników. Ja sama bym przynosiła psu smakołyki i witaminki, czesała, itd.:cool1:[/quote]

ale jesli przepisy pozwalają na to, to czemu nie wykorzystać okazji, żeby koszty utrzymania zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu??? "Na górze" robią bez skrupułów przekręty na ogromną skalę, a my mamy robić zbiórkę;)

[url]http://www.olenka.pl/forum.php?action=show&group=1&id=15895[/url] - może to coś pomoże

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mila_2']ale jesli przepisy pozwalają na to, to czemu nie wykorzystać okazji, żeby koszty utrzymania zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu??? "Na górze" robią bez skrupułów przekręty na ogromną skalę, a my mamy robić zbiórkę;)[/quote]

No, tak, tak, oczywiście, ale to tak na wypadek, gdyby się nie udało. Albo ZANIM się da włączyć koszty utrzymania/rozpieszczania (:cool1:) psa w firmowe wydatki. Poza tym - zbiórek na zwierzaki nigdy za dużo:cool1:

Link to comment
Share on other sites

A czy psy koniecznie muszą być wciągnięte jako środek trwały, żeby można było odliczać koszty z nimi związane? Wartość środka trwałego to chyba min. 3500,00 zł (nie pamiętam teraz dokładnie).


[quote name='Mellows'] U mnie jest tak że bestie są moją własnością a ja jestem pracownikiem w firmie brata i one pilnują właśnie tego terenu - skończyły się wtragnięcia i kradzierze. Co by nie mówić to głownie z tego powodu zbudowaliśmy wybieg, budy i takie rzeczy na które poszło sporo kasy.
Tak że w sumie to praktycznie psy spełnią swoje zadanie tak jak być powinno ale własnie zastanawia mnie to czy psy muszą być własnością firmy ?? czy mogą jakby pracować dla niej? i jak z fakturą zakupu ??[/quote]

Psy są w polskim prawie rzeczą :( więc pewnie można zrobić umowę użyczenia.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ludek'] Wartość środka trwałego to chyba min. 3500,00 zł (nie pamiętam teraz dokładnie).
[/quote]

3500 zł to limit - zakup do takiej kwoty jest wliczany jednorazowo w koszty, bez amortyzacji.

Nie ma górnej granicy wartości srodka trwałego (N.p. samochód lub nawet linia produkcyjna też są srodkami trwałymi, kosztują grubo powyżej 3500 zł, i muszą być amortyzowany.

Nie wiem natomiast, czy pies musi byc koniecznie środkiem trwałym, aby odliczać koszty jego utrzymania.

Link to comment
Share on other sites

Napisał(a) [B]Ludek[/B] [URL="http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?p=2282332#post2282332"][IMG]http://static.dogomania.pl/forum/images_pb/buttons/viewpost.gif[/IMG][/URL]
[I]Wartość środka trwałego to chyba min. 3500,00 zł (nie pamiętam teraz dokładnie).[/I]



[quote name='Ludek'][quote name='Agnieszka K.']
[I]Wartość środka trwałego to chyba [B]min.[/B] 3500,00 zł (nie pamiętam teraz dokładnie).[/quote][/I]

3500 zł to limit - zakup do takiej kwoty jest wliczany jednorazowo w koszty, bez amortyzacji.

Nie ma górnej granicy wartości srodka trwałego (N.p. samochód lub nawet linia produkcyjna też są srodkami trwałymi, kosztują grubo powyżej 3500 zł, i muszą być amortyzowany.

Nie wiem natomiast, czy pies musi byc koniecznie środkiem trwałym, aby odliczać koszty jego utrzymania.[/quote]

Chodziło mi o to,że aby zaliczyć rzecz, jako środek trwały, to musi miec on wartość [B]min[/B]. 3500 zł. A wiekszość psów stróżujących raczej takiej wartości nie ma. Choć to oczywiście pojęcie względne:evil_lol: .

Link to comment
Share on other sites

pies, kot musi KONIECZNIE byc wprowadzony do ksiąg jako środek trwały - to warunek KONIECZNY żeby koszty utrzymania zwierzaka wrzucać w koszty dziełalności firmy.

btw. wartość 3,5 tyś. to wartość dotycząca sposobu zaliczenia w koszty śr. trwałego. Do 3,5 tys - wrzucamy wartość netto jednorazowo w koszty, powyżej 3,5 tys. wrzucamy stopniowo - takie najprościej można to wytłumaczyć

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...