Jump to content
Dogomania

biegunka i wymioty u owczarka


relina23

Recommended Posts

witam

Moj owczarek ma nawracającą biegunkę oraz sporadycznie wymiotuje.
Nie wiem co może być przyczyną. Dostaje gotowane posiłki, ma też suchą karmę,czasem coś wyżebże przy stole. czyści go po mleku i produktach mlecznych, kaszy też nie toleruje, suchy pokarm jak zje to zwróci nieprzetrawiony. nie wiem czym go karmić:shake:. czasem jest dwa dni przerwy i biegunka powraca mimo że nie daję mu posiłków, po których miał sensacje żołądkowe. dziś rano nie miał biegunki ale zwrócił wszystko co zjadł, ciągle pije wodę. tak jest na zmianę bez wzgląedu na to co zje: jak nie ma wymiotów jest biegunka utzrymująca się dwa dni. potem jest dwa, trzy dni spokoju i znów. zwróciłabym się do weterynarza ale mam auto w naprawie i nie mam jak przewieżć pieska do weta. możecie mi coś doradzić?

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]czyści go po mleku i produktach mlecznych, kaszy też nie toleruje, [/QUOTE]
To bym się nie dziwiła, bo to rzadko który pies toleruje. ALe pozostałe objawy sa bardzo niepokojące i powinnaś iść do weteynarza i nie zwlekać. Tym bardziej ze z tego co piszesz to długotrwały stan i to chyba ma od dłuższego czasu. Przynajmniej tak zrozumiałam z Twojego postu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sota36']Bila super radzi - wet i nic wiecej.Mnie to wyglada na klopoty z trzustka i watroba.A w jakim wieku pies jest? A jakie wymioty?[/quote]

Piesek ma cztery miesiące. To owczarek niemiecki. Wymioty wyglądają jak kleista papka. Kiedy je sprzątam, ciągną się. Czasem psina wymiotuje gęstą, żółtą pianą. Dzisiaj zjadł chrupki i zwrócił je w postaci nie strawionej, wyglądały tak, jakby ktoś zalał je wodą (takie napęczniałe).A co do kupy, to nieraz jest bardzo rzadka, prawie jak woda. Raz tak go męczyło, że kupa była na ścianach!! w mojej miejscowości nie ma weterynarza, najbliższy jest w Nowogrodżcu, ale ten człowiek nie ma nawet stołu, na którym mógłby psa postawić i dokładnie obejrzeć! zwyczajne pomieszczenie w domu z biurkiem! Z tego co się zorientowałam, ten pan znał się bardziej na przyjmowaniu porodów u koni i krów a mojego psa, który wtedy był w kagańcu i miał ok 3,5 miesięcy, nawet bał się pogłaskać! wtedy byłam u niego pierwszy raz , bo wcześniej piesek u hodowcy niby był odrobaczany,ale jak zaczęły się te jego rozwolniena, to okazało się że ma takie robaki, że.... I ten weterynarz pytał się mnie jakie chcę tabletki na robaki, a przecież on to powinien wiedzieć!!! Pozastaje mi weterynarz w gromadce, mam nadzieje ze on mi pomoże. Jak tylko bedę wiedziała co dolega mojemu maleństwu, napisze. dziekuję za pomoc. pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

a moze najzwyczajniej w swiecie pies polyka karme i dlatego ja zwraca?bo jej nie trawi bo kawalki ma za duze?moze warto mu ta karme namaczac az sie nauczy porzadnie jesc? moj ONek tez wymiotowal i mial biegunki jak jadl myszy ,ktore zabijala moja mala sucz na lotnisku:d i wiekszej paniki nie bylo:D mleka psu ne dawaj.. jak jzu to do pelnej miski wody dodaj moze ze 2 lyzki stolowe mleka... ale samego mleka nie dawaj.. a sucha karme mocz i niech je powoli..

Link to comment
Share on other sites

Goń do weta. Wymioty u szczeniaka mogą doprowadzić do odwodnienia ordanizmu.
Moja sunia też miała kłopoty (wymioty i biegunka) dostawała pomogła karma sucha lecznicza Royal Canin Incośtam (wet powinien wiedzieć) a później gotowany ryż z kurczakiem.
Mleko i produkty mleczne często uczulają nie dawaj w ogóle.
Jaką suchą karmę mu dajesz?
I czy pies był odrobaczony bo to też ma znaczenie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Alicjarydzewska'][B]w okolicy jakiego większego miasta mieszkasz ...warto podjechać do jakiegoś rozumnego weta.[/B][/quote]


mieszkam 16 km od Bolesławca(woj. dolnośląskie) we wsi Zebrzydowa. szukałam na necie informacji o weterynarzach w tym mieście, ale nic nie znalazłam.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='beka']
Jaką suchą karmę mu dajesz?
I czy pies był odrobaczony bo to też ma znaczenie.[/quote]


Dotychczas dostawał karmę Pedigre Junior z wapniem. Wiele karm już wypróbowaliśmy. Piesek był odrobaczany. Wczoraj dałam mu dla odmiany karmę z puszki i obyło się bez sensacji żoładkowych. Tylko musiałam ją rozgnieść widelcem, bo mój mały głodomór wszystko połyka w całości. Kupka była dziś normalna, zero wymiotów, co mnie bardzo cieszy.:p
Tak sobie myślałam, że może to troszkę moja wina. Czasem pieska musiałam zostawić z ojcem, a on zawsze mu dawał coś ze stołu, mimo że prosiłam żeby tego nie robił. To starszy człowiek i nie umie psu odmówić, nawet pzry mnie mu daje ukradkiem jak mysli ze nie widze. I właśnie po takim dokarmianiu piesek potem musiał odchorować to, co zjadł.

Link to comment
Share on other sites

Co do karmy Pedigree to nie będę się wypowiadać...ale powiem jedno. Lazy jak miala ze 3 miesiące dostała okropnego śmierdzącego rozwolnienia, mieszkanie wręcz plywało...I od czego? Ano przez mądra pancię, która pomyślala, że pedigree będzie dobre dla suni. A to badziewie nie jest odbre nawet dla dorosłego psa a co dopiero dla szczeniaka!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...