Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 25 z 27
    Przegląda
    kraków

Domyślnie szre mydlo...

co jest lepsze do kapieli psa szare mydlo czy specjalny szampon?

Przegląda
    okolice Gdanska

Domyślnie

Wypróbuj na sobie
    Zmyj głowę szarym mydłem, a za miesiąc szamponem jakimś porządniejszym. I porównaj swoja sierść.

Domyślnie

Trochę lat mineło od czasu kiedy kąpało się psa w szarym mydle.
    Kasia ,Vicia,Nastka
    Z Arwenem w sercu [\']
    www.opsarion.republika.plNOWOŚCI

Przegląda
    kraków

Domyślnie

raczej nie bede myc szarym mydlem swojej glowy i nie chodzi mi o piekny zapach siersci itp tylko o zdrowa skore

Domyślnie

Jesli chodzi Ci o zdrowa skore to zdecydowanie droga do niej nie wiedzie przez kapiel w szarym mydle, ktorego ani odczyn ani sklad nie jest zdrowy dla skory psa.
    Najlepiej kapac psiaka w specjalnym szamponie, zawierajacym komponety nadajace sie zarowno do wieku jak i do rodzaju siersci.
    Poradz sie hodowcy w czym najlepiej kapac psa i raczej nie polegaj na opinii sprzedacy ze sklepu zoologicznego - niestety na skorze psa przekonalam sie, ze nie wiedza co czynia "doradzajac" swoim klientom.

pozdrawiam,

Domyślnie

Popieram cię
    Kasia ,Vicia,Nastka
    Z Arwenem w sercu [\']

Przegląda
    kraków

Domyślnie

ok, wiec jaki szamponik polecicie mi dla 3,5 mies.szczeniaka

Domyślnie

Szampon dla szczeniat firmy Beaphar. Jesli masz szczeniaka ras dlugowlosych to polecam #1 All Systems.

pozdrawiam,

Domyślnie

Uważam, że szmopn jest lepszy

Domyślnie

BEAPHAR to bardzo dobry wybór
    Kasia ,Vicia,Nastka
    Z Arwenem w sercu [\']

Przegląda
    Racibórz

Domyślnie szamponik

szare mydło wysusza skórę - powoduje łupierz. Polecam szampon

Przegląda
    Racibórz

Domyślnie

magda f - szampon dla szczeniaczków - używam Dr. Seidla dla szczeniaków jest b. dobry, dla dorosłych też,

Przegląda
    niedaleko Torunia

Domyślnie CZY ZAMIAST SZAMPONÓW - MOŻNA SZARE MYDŁO?

Chciałabymm umyc mojego Misia. Strasznie się drapie. Sprawdzam po kolei co może byc powodem . Boje sie że może byc stan zapalny skóry- psiak choruje na nerki i może mocznik ( tu zrobie badanie krwi w czwartek i będe wiedzieć)

Jednak jestem dobrej mysli i może coś innego.
    Mieliśmy remont w domu-( po remoncie Misiu wygląda jak skaranie boskie) sierśc sztywna a skóra az czarna od kurzu. wiec może to
    Drapie się szczególnie rano.(kilka dni)- zauważyłam ze ma az strupy.
    Ma tak gęstą sierść, że na dobrą sprawe tego nie widać i trudno wyczuć.
    ( ale to są strupy) Więc najpierw mycie gdy poszłam do sklepiku dla zwierząt po jakiś dobry szampon( dla szorstkowłosych-z e skłonnościami
    do uczuleń i podrażnień oraz stanów zapalnych,) sprzedawczyni doradziła mi( na dobra sprawe moja znajoma) że najlepiej umyć szarym mydłem i spłukać wodą z mała ilością octu. Ona sama to stosuje 10 lat na swoim
    długowłosym owczarku niemieckim.Faktycznie psiak ma piękna śierść.
    Nie wiem co o tym sądzic.
    Potem będzie preparat na pchełki.

Przegląda
    Poznań

Domyślnie

mi kiedys tez ludzie radzili szare mydlo i szczerze mowiac efekt byl kiepski moja Cortina ktora jest ONem tyle ze krotkowlosym miala straszny lupiez i beznadziejna siersc. Natomiast po szamponie bylo rewelacyjnie, ale moze to indywidualna sprawa

Pozdr
    Monika z Cortina i Haga

Domyślnie

Ja tez jstem sceptyczna jesli chodzi o szare mydlo. Lepiej kupic odpowiedni do siersci psa szampon o wlasciwym Ph.
    Szare mydlo to chyba jakas zaszlosc z zamierzchlych czasow, kiedy to nic innego nie bylo wiec uzywano go do wszystkiego: do mycia, mycia glowy, prania itp.

16. Domyślnie

Nie wiem, jak z tym octem... na ludzi odczyn kwasny dziala dobrze, bo nasza skora ma pH 5,5 (jak wszyscy wiemy z reklam) a dodatkowo kwas zamyka luski wlosowe. Ale psy maja odczyn skory bardziej zblizony do neutralnego.

Przegląda
    niedaleko Torunia

Domyślnie

Tak, tak ja- też tak mysle o szarym mydle nie mówiąc o occie.
    Jednak tak mnie to męczy ( chce dobrze dla swojego chorego Misia)
    Kobitka dobrze zna mojego Misia- zna problem- a też nie chce żle bo przecież sama na tym straci- ma sklepik z akcesoriami dla zwierząt i sama sobie odbiera chleb Mówi, że to jak najbardziej naturalne bez chemii- czyli dla Misia
    No i ten jej piesio jest własnie znany z pięknej sierści( nawet jego duża fotka reklamuje sklep)
    Własnie dlatego wstrzymałam sie z myciem Misia i tak myślę, myślę , myślę i zbieram rady.

Misiu nie był jeszcze nigdy myty- będzie miał roczek( w kwietniu)( 4 kwietnia)

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez INA
    : Mówi, że to jak najbardziej naturalne bez chemii-
    Więc ta pani nie jest za dobrze poinformowana bo w szarym mydle
    jest kupę chemikaliów międzyinnymi chlor.
    A szare mydło to stare i dzisiejsze ma ze soba malo wspólnego.
    Najlepiej zrobisz jak pójdziesz do weta i jego się poradzisz.

Powodzenia.
    Kasia ,Vicia,Nastka
    Z Arwenem w sercu [\']

19. Domyślnie

Byl kiedys taki szampon dla ludzi, nazywal sie Pre-Gaine, albo podobnie, kupowalo sie go w aptece za straszne pieniadze. Mial pH zdaje sie neutralne, lub zblizone i zamiast detergentow - korzen mydlnicy. Nie zebym polecala, bo nie wiem, ale moze warto weta zapytac?

Przegląda
    Poznań

Domyślnie

Kiedys , dawni=o, gdy szampony dla psów były abstarkcją to kąpałam Axla szarym mydłem. Lecz od czasu dosyć szerokiego asortymentu zoo wolę szampony, dobieram odpowiedni do jego sierści i wygląda pieknie.
    Z sarym mydłem jest ten problem, że trzeba baaaardzo długo i dokładnie spłukiwać, ponieważ nawet niewielka ilość powoduje, że sierść jest matowa (kiedyś uzywałam do ostatniego płukania wody z niewielkim dodatkiem octu).
    + dzieciaczki

kocham Cię mój Aniołku

Domyślnie

nie polecam szarego mydła. Ja podczas pierwszej kompieli mojego sznaucera posłuchalam osób od których kupiłam go i użyłam własnie sz. mydła. po 2 godzinach Reksio dostał strasznej wysypki, okropnie się przy tym drapał... Ale to podobno zależy od psa, niektórzy myją swoje psice mydłem przez całe zycie i jest ok.
    Ale słyszyałam też ze po kapieli należy polać skórę psa łyzeczką octu zeby powrócić do prawidłowego pH

Przegląda
    ven

Domyślnie

jest mnóstwo specjalnych szamponów dla psów- zwłaszcza leczniczych -lekarz wet powinien sie doskonale w tym orientowac
    ogólnie jśli pies ma problemy ze skóra na podłożu grzybicznym-łupiez itd polecam szmpon ludzki Nizoral bardzo dobrze się sprawdza np. na "strzyża" i wogóle poprawia stan skóry
    skonsultuj z wetem jeszcze- moi znajomi tak wyleczyli swojego ON

Przegląda
    k/Poznania

Domyślnie

Nie prawda ze w szarym mydle nie ma chemi jest tam jej napchane. Szare mydlo przede wszystkim jest mocnym detergentem!!! (dlatego przed praniem powinno sie nim nacierac plamy by zeszly) i ma pH miedzy 10 a 11 wiec bardzo wysokie, moze wywolac silne podraznienie. Zawiera chyba duze stezenie salicylanu sodu wiecej niz plyn do naczyn!
    Nadaje sie tylko i wylacznie do prania.
    Co do octu preferuje ale w ilosci 50ml na wiadro 10l do splukania siersci, niweluje przykre zapachy siersci psiakow.
    Pozdrawiam

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez ASA Zobacz posta
    Nie prawda ze w szarym mydle nie ma chemi jest tam jej napchane. Szare mydlo przede wszystkim jest mocnym detergentem!!! (dlatego przed praniem powinno sie nim nacierac plamy by zeszly) i ma pH miedzy 10 a 11 wiec bardzo wysokie, moze wywolac silne podraznienie. Zawiera chyba duze stezenie salicylanu sodu wiecej niz plyn do naczyn!
    Nadaje sie tylko i wylacznie do prania.
    Co do octu preferuje ale w ilosci 50ml na wiadro 10l do splukania siersci, niweluje przykre zapachy siersci psiakow.
    Pozdrawiam
    To prawda, zdecydowanie lepiej używac specjalnych szamponów dla psów.

Przegląda
    Poznań

Domyślnie

A może znacie jakiś szampon dla szczeniaków godny polecenia?

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów