Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Domyślnie prosze o poradę odnośnie wychowania szczeniaka

Hejka
    Mam 4 miesięcznego szczeniaka golden retrivera.Od początku kiedy jest z nami(przyjechał do nas jak skończył 7 tygodni) staramy sie byc konsekwentni w podejsciu do niego i wychowywaniu.Ale jest coraz gorzej.Tzn. niby wie że "zostaw" to znaczy zostaw i potrafi puścić to co ma w pysku,ale strasznie nas podgryza jak chodzimy(nogawki od spodni) i wtedy juz nie reaguje na komendę "zostaw",albo trzeba mu ja powtarzać po 5 razy zeby puścił. Nie wiem co zrobić aby przestał nas podgryzac.Mam tez pytanie odnośnie chodzenia pieska przy nodze,jak najlepiej go tego uczyc?To znaczy w jaki sposób?

Domyślnie

Hej
    Po pierwsze kiedy piesek chwyta was za spodnie, należy stanąć i się nie ruszać - takie nieruchome spodnie nie są już dla psa atrakcyjne. Po drugie nie możesz powtarzać kilka razy 'zostaw' bo psiak będzie miał Cię w nosie i robił to o co prosisz tylko kiedy on chce, a nie kiedy wydajesz komendę. Jeśli mówisz zostaw, a on dalej się bawi Twoimi spodniami, możesz złapać go za skórę na karku i leciutko, naprawdę leciuko potrząsnąć (raczej jak wibracje, a nie trzęsienie), po drugie dać mu cos atrakcyjnego w zamian, np. pobawić się w przeciąganie sznurkowej kości, albo odizolować go na kilka chwil od siebie. Moim zdaniem samo to że staniesz powinno poskutkować.
    For your dirty tricks - there is no future
    For your sick ambitions - there is no future
    For your broken words - there is no future
    For your lies and yourself - there is no future

Domyślnie

Ja raczej jestem zwolennigzką metody Zofii "zrób to inaczej" - pies ciągnie za nogawki bo chce się bawić, trzeba konsekwentnie przekierowywać jego zabawę na właściwy obiekt - piłka, gryzak itp. Ignorować gdy szarpie spodnie lub smycz, ale natychmiast zacząć wspaniałą zabawę w przeciąganie gryzaka. Nie targać za skórę tylko delikatnie wyjać nogawkę z pyszczka. Sam zakaz i targanie za skórę na karku może tylko obrzydzić psu Wasze towarzystwo i poszuka sobie nogi od stołu albo poduszki do zabawy. Nie walczcie z checia do zabawy, tylko ukierunkujcie ją właściwie.
    Uczyć chodzenia przy nodze najlepiej nagradzając smakołykami i zabawą za bycie tam gdzie powinien, a nie karanie za odejście i ciagniecie. Sadzamy psa koło siebie, ruszamy naprowadzając psa smakołykiem, po chwili gdy pies zrobi przy naszej nodze 1-2 kroki nagradzamy. Stopniowo wydłuzamy ćwiczenie do 5, 10 kroków i tak dalej. Pies ma po pierwsze lubiś być przy przewodniku, blisko, a na tej bazie mozna dalej szkolić.

Przegląda
    tuz obok Najpiekniejszego Miasta Swiata

Domyślnie

ja mam podobny problem: jak wstaje rano i nie zaloze pantofli topie pogryza i lize palce u nog! u wszystkich!! czasem tez skacze i drapie po nogach: rzucanie abawki dziala przez chwile,jak nastepna osoba nie ejdzie do pokoju u wtedy pisc zaczyna pogryzanie!
    co robic??

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów