Jump to content
Dogomania

prosze o poradę odnośnie wychowania szczeniaka


wojtusiowamama

Recommended Posts

Hejka
Mam 4 miesięcznego szczeniaka golden retrivera.Od początku kiedy jest z nami(przyjechał do nas jak skończył 7 tygodni) staramy sie byc konsekwentni w podejsciu do niego i wychowywaniu.Ale jest coraz gorzej:shake:.Tzn. niby wie że "zostaw" to znaczy zostaw i potrafi puścić to co ma w pysku,ale strasznie nas podgryza jak chodzimy(nogawki od spodni) i wtedy juz nie reaguje na komendę "zostaw",albo trzeba mu ja powtarzać po 5 razy zeby puścił:roll:. Nie wiem co zrobić aby przestał nas podgryzac:placz:.Mam tez pytanie odnośnie chodzenia pieska przy nodze,jak najlepiej go tego uczyc?To znaczy w jaki sposób?

Link to comment
Share on other sites

Hej :)
Po pierwsze kiedy piesek chwyta was za spodnie, należy stanąć i się nie ruszać - takie nieruchome spodnie nie są już dla psa atrakcyjne. Po drugie nie możesz powtarzać kilka razy 'zostaw' bo psiak będzie miał Cię w nosie i robił to o co prosisz tylko kiedy on chce, a nie kiedy wydajesz komendę. Jeśli mówisz zostaw, a on dalej się bawi Twoimi spodniami, możesz złapać go za skórę na karku i leciutko, naprawdę leciuko potrząsnąć (raczej jak wibracje, a nie trzęsienie), po drugie dać mu cos atrakcyjnego w zamian, np. pobawić się w przeciąganie sznurkowej kości, albo odizolować go na kilka chwil od siebie. Moim zdaniem samo to że staniesz powinno poskutkować.

Link to comment
Share on other sites

Ja raczej jestem zwolennigzką metody Zofii "zrób to inaczej" - pies ciągnie za nogawki bo chce się bawić, trzeba konsekwentnie przekierowywać jego zabawę na właściwy obiekt - piłka, gryzak itp. Ignorować gdy szarpie spodnie lub smycz, ale natychmiast zacząć wspaniałą zabawę w przeciąganie gryzaka. Nie targać za skórę tylko delikatnie wyjać nogawkę z pyszczka. Sam zakaz i targanie za skórę na karku może tylko obrzydzić psu Wasze towarzystwo i poszuka sobie nogi od stołu albo poduszki do zabawy. Nie walczcie z checia do zabawy, tylko ukierunkujcie ją właściwie.
Uczyć chodzenia przy nodze najlepiej nagradzając smakołykami i zabawą za bycie tam gdzie powinien, a nie karanie za odejście i ciagniecie. Sadzamy psa koło siebie, ruszamy naprowadzając psa smakołykiem, po chwili gdy pies zrobi przy naszej nodze 1-2 kroki nagradzamy. Stopniowo wydłuzamy ćwiczenie do 5, 10 kroków i tak dalej. Pies ma po pierwsze lubiś być przy przewodniku, blisko, a na tej bazie mozna dalej szkolić.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...