Jump to content
Dogomania

Wyzel Weimarski - na co patrzec?


Filemon.

Recommended Posts

Filemon, jezeli zamierzasz kupic "w najblizszych dniach", to chyba juz wybralas/wybrales hodowle, linie z ktorej pochodzi pies itd?
Nie rozumiem pytania "na co zwrocic uwage"...Jezeli kupujesz z dobrej weimarkowej hodowli, to raczej wszystkie szczenieta beda zdrowe, zywe, czyste, odzywione itd....problem sie pojawi,jezeli miejsce z ktorego chcesz kupic szczenie nie jest do konca godne zaufania....
A jezeli w Twoim pytaniu masz na mysli cechy jakie powinien miec pies wystawowy lub nie wystawowy, pies uzytkowy - to....no nie umiem Ci odpowiedziec, dopoki nie sprecyzujesz pytania ;)
Poza tym...najlepiej jest pytac hodowcy, poniewaz on zna swoje szczenieta jak nikt inny i wie, co ktore soba reprezentuje, a czego mu brak :)
Pochwal sie na jaka hodowle padl wybor, jacy rodzice...no po prostu...napisz cos wiecej:razz:...
Pozdrawiam,
Ania
------------------------------------------------------------------

Filemon wybacz, ale wlasnie znalazlam Twoj post z listopada 2006:

"Witam wszystkich...
zamierzam niedlugo kupic dobermanka...:multi:
i mam pytanko na co zwrocic uwage?
nie wiem czy bedzie to doberman z hodowli... wiec musze wiedziec na co patrzec.
pozdrawiam."

Hmm.....nagla, powiedzialabym BARDZO nagla zmiana decyzji i....kierunku wyboru rasy........wytlumaczysz;)?

Link to comment
Share on other sites

imię : SYLWER lub SILVER ( jeszcze sam nie wiem )
Nazwa i przydomek hodowlany : SOPEL z Bobięcińskiego Lasu
Ojciec: LOJD Grodziski Raj Weimarski
Matka:Fauna z Bobiecińskiego Lasu
:evil_lol:
...Teraz cos o psiaczku.
piesek na poczatku byl przestraszony.:-o Wczesnij zyl swobodnie na wsi, latal sobie cala gromadką, a teraz calkowita odmiana. Miasto ( Poznań ), nowi ludzie, nowe otoczenie. Byl zagubiony.
Dzis nauczylem go chodzenia po schodach :multi: .
Ogolnie to piesek jest juz radosny i szczesliwy. Bardzo sie zaprzyjaznilismy przez te 2 dni ;) . Oby tak dalej...
FOTKI::diabloti:
[url]http://img253.imageshack.us/img253/6080/80537540ih0.jpg[/url]

[url]http://img165.imageshack.us/img165/8395/47430911nd5.jpg[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Filemon.']za duze? :crazyeye: u wiekszosci osob sa idealne.
to ja proponuje Tobie zwiekszyc rozdzielczosc, w zdjeciach jak pisalas maks 500 x 500 nic nie widac. Zastanow sie nad tym.
pozdrawiam.[/quote]
A nad czym sie tu zastanawaić Twoje zdjecia maja 600 x 450 a regulamin zezwala na max 500x500. Wiec nie wiem co ma tu rozdzielczość.:cool1: Jakoś wiekszoś potrafi sie dostosowac do regulaminu:)
Proponuje lekture regulaminu i wtedy mozemy dyskutowac:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Filemon.']spokojnie :) zmienie to w chwili wolnego czasu :cool1: [/QUOTE]

Wolny czas to jest za późno. Jeżeli decydujemy pisać się na jakimś forum wypada zapoznać się z regulaminem. Na razie zamieniłam zdjęcia na linki, ale w przyszłości będę usuwać, bo sama nie mam chwili wolnego czasu.

mod z.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='cisa&fritz']
Filemon wybacz, ale wlasnie znalazlam Twoj post z listopada 2006:

"Witam wszystkich...
zamierzam niedlugo kupic dobermanka...:multi:
i mam pytanko na co zwrocic uwage?
nie wiem czy bedzie to doberman z hodowli... wiec musze wiedziec na co patrzec.
pozdrawiam."

Hmm.....nagla, powiedzialabym BARDZO nagla zmiana decyzji i....kierunku wyboru rasy........wytlumaczysz;)?[/quote]

a chętnie wytlumacze. :)
no więc dobermany to moja druga miłość. Szczerze to na samym poczatku chcialem kupic dobermana, ale ze wzgledu na moją rodzinę ktora sie niestety obawiała "tak agresywnego psa" - bez komentarza prosze. kupilem weimarka ktorymi takze sie bardzo interesowalem. :)
pozdrawiam :)

Link to comment
Share on other sites

Co sie martwisz probami polowymi, w jakim wieku jest Twoj pies?
Jakbys potrzebowal rady czy informacji, to pisz na priv lub maila, sprobuje Ci pomoc w ramach swoich mozliwosci i wiedzy jakiejs tam, oczywiscie:)
Trzeba wspierac psia rodzine :-) Moja sunia jest wspaniala uzytkowo, po probach i konkursie, z dyplomami 1° - a to corka Fauny:))

Ania

Link to comment
Share on other sites

Filemon próby polowe spędzają sen z powiek nie jednemu właścicielowi młodego wyżła ale sa do przejścia.
W miare swoich możliwości chodź jak najwięcej w pole z psem. Aby sie nie zdziwił wieką przestrzenią ;) A widziałam takiego "miejsko-parkowego" psa na pp na których byłam ze swoim psem. Niech Twój psiur ma kontakt ze zwierzyną może uda się Tobie trafić na rejon gdzie są przepióry, bażanty albo kuropatwy. Po polu staraj sie chodzić pod wiatrz zygzakiem. Popracuj nad wchodzeniem do wody na rozkaz.

Link to comment
Share on other sites

Sylwer ma 8 miesięcy.

Hm no wlasnie dosyc duzo chodzily na polne czy do lasu. Powoli widze jego zainteresowanie np gołębiem czy innym zwierzakiem.
Ale tak jak piszesz... duzo ludzi obawia się prób polowych i ja niestety zaliczam sie do tej grupy.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...