Jump to content
Dogomania

Wąsy u psa - pytanie


NattyGG

Recommended Posts

wąsy czyli wibrysy, ułatwiają psu ocene odległości i lokalizację. tak czytałam chyba u Corena? ale to prawda bo znajoma podcinała swojemu psu bródke i ucięła wibrysy więc biedaczek caly czas walil kufą w miskę jak chcial sie napic i miał pare innych problemów z dokładną lokalizacją aż mu ni odrosły

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Jest dokładnie tak jak pisała przedmówczyni. Wąsy(innaczej wibrysy) są swego rodzaju narządem równowagi. Zwierze ocenia za ich pomocą dystans i lokalizuje obiekty. Szczególnie wrażliwe wibrysy występuja u kotów. Po ich ucięciu zwierze moze mieć problemy lokomocyjne:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

[quote name='Polna']Zawsze mnie dziwiło obcinanie wąsów w niektórych rasach np. spanielach ;)[/QUOTE]
albo u amstaffów. ostatnio na wystawie się nas o to pytano. przyznam, że byłam w szoku. potem znajomi powiedzieli mi, że tak jest przyjęte. dla mnie to nonsens... tym bardziej, że jak piszecie może zaburzyć koordynację ruchową :S

Link to comment
Share on other sites

[quote name='karola&gacek']Czy ktoś mi może powiedzieć w jakim celu obcina się psom takim jak spaniele, grzywacze itp. wąsy? Rozumiem (a właściwie to nie) że dla jakiś tam celów by ładniej wyglądał, ale co jeszcze?[/QUOTE]

Jeśli chodzi o grzywacze, to po prostu tak jest we wzorcu rasy.
Nie zauważyłam żeby jakiemukolwiek grzywkowi brak wąsów przeszkadzał ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...