Jump to content
Dogomania

Objawy wścieklizny


Cockerek

Recommended Posts

Przed chwilą na spacerze biegał za nami jakiś chyba bezpański pies. Biegał dokoła mojego psa wyraźnie pobudzony, obwąchiwał go. Nie bał się ani mnie ani inych ludzi czy psów. Wystraszyłam się że może jest chory na wściekliznę. Mam pytanie w związku z tym: jak objawia się wścieklizna? Czy tylko poprzez ślinotok? Jak mam ewentualni teraz obserwować swojego psa?

Link to comment
Share on other sites

Znalazłam te informacje:

Istnieją dwie formy wścieklizny:" agresywna" i "spokojna". Odmiana agresywna zwykła atakuje mózg i powoduje takie objawy, jak:

Podniecenie, niepokój

Agresywne zachowanie (zwierzęta domowe wykazują wyraźny wzrost agresywności - najpierw w stosunku do obcych, następnie do wszystkich - nie rozpoznają domowników)

"Dzikie" spojrzenie

Zwierzę może gryźć prawdziwe lub wyimaginowane obiekty, a także samo siebie

Brak wrażliwości na ból

Wścieklizna "spokojna" zwykle atakuje rdzeń kręgowy i powoduje takie objawy, jak:

Chwiejny krok, brak koordynacji ruchowej

Niemożność uniesienia głowy i / lub wydania dźwięku, ponieważ szyja i mięśnie gardła są sparaliżowane

Wrażenie duszenia się

Dzikie zwierzęta wydają się przyjazne, uległe, oswojone

Dzikie zwierzęta prowadzące nocny tryb życia, widywane są w dzień

Link to comment
Share on other sites

powoduje takie objawy, jak:

Podniecenie, niepokój

To mnie bardzo zaniepokoiło. Może wcale nie mam powodów do obaw ale po prostu ten pies mnie zadziwił. Inne zawsze uciekały jak się je przepędzało, ale ten nawet nie zwracał na mnie uwagi. Co mam robić? Czekać? Kiedy objawy choroby mogą sie ujawnić? :(

Link to comment
Share on other sites

Miałam wiele sytuacji w których jakiś bezpański pies podłaził do mojego i na nic zdały się moje próby odganiania. Tak sobie myślę że może po prostu taki nachalny pies nie zaznał nigdy poważniejszej krzywdy od człowieka i dlatego nie boi się...

Obserwuj swoją psinę ale... (może się mylę...) do zakażenia wscieklizną to chyba może dojśc poprzez ugryzienie?

Link to comment
Share on other sites

ja raz miałam styczność z wściekłym lisem i odrazu zoriętowałam się że może być wściekły ponieważ wszedł nam na podwórko psy moje ujadały na niego a on nic nawet się ich nie bał, leżało w misce mięso dla kotów i on nawet tego nie ruszył, strasznie się chwiał i ślina z niego ciekła. Po jakimś czasie poszedł do sąsiadów i sąsiedzi musieli kota uśpić bo zaczoł zlizywać jego śline z śniegu, a kota dopiero co przywiezli od znajomych i nie był szczepiony. Naszczeście ktoś zabił tego lisa....

Link to comment
Share on other sites

powoduje takie objawy, jak:

Podniecenie, niepokój

To mnie bardzo zaniepokoiło. Może wcale nie mam powodów do obaw ale po prostu ten pies mnie zadziwił. Inne zawsze uciekały jak się je przepędzało, ale ten nawet nie zwracał na mnie uwagi. Co mam robić? Czekać? Kiedy objawy choroby mogą sie ujawnić? :(

Cockerek, po pierwsze, wścieklizna u miejskich psów to bardzo rzadka choroba. Raczej, powiedzialabym, niespotykana.

Po drugie, na jakie objawy i u kogo Ty teraz czekasz? Czy ktoś został ugryziony? Wścieklizna przenosi się poprzez kontakt śliny z krwią... Czy Twój pies został ugryziony, a nie był szczepiony? Czy Ty zostałaś ugryziona? (Jeśli tak, to nie czekaj na objawy tylko idź do lekarza!) Czy co???

Chyba raczej przesadzasz... :wink:

Link to comment
Share on other sites

Chyba raczej przesadzasz... :wink:

Chyba raczej tak. Niby wiem że zarazić się można przez kontakt śliny z krwią ale jakoś tak w panikę wpadłam. Pies jest zaszczepiony więc chyba nie mam powodów do obaw :) .

Po prostu zdziwiło mnie zachowanie tamtego psa, taki namolny i nieposłuszny... i to było pierwsze co mi się skojarzyło.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...