Jump to content
Dogomania

Reakcja na huk.


_dingo_

Recommended Posts

Tak jak wyżej, jest to możliwe.

Moj pies na strach reaguje agresywnie, na huk też się zdarza (zwłaszcza jak jego źródłem są rozwrzeszczane dzieci, czy pijani :roll: ), natomiast mój poprzedni psiak słysząc jakiś nagły huk wiał gdzie pieprz rośnie i nie było w nim nic agresji

A reakcja psa na huk zależy pewnie od psychiki psiaka, jeśli znasz psa dłużej to już wiadomo czego się po nim spodziewać w takiej sytuacji. :roll:

Link to comment
Share on other sites

Skoro tak, to czy taka reakcja (atak na źródło dźwięku) będzie bardziej prawdopodobna dla typowych ras obrończych - owczarek niemiecki, rottweiler, bokser, doberman - niż w przypadku psów o łagodniejszej psychice takich jak np. labrador czy golden ?

Link to comment
Share on other sites

Skoro tak, to czy taka reakcja (atak na źródło dźwięku) będzie bardziej prawdopodobna dla typowych ras obrończych - owczarek niemiecki, rottweiler, bokser, doberman - niż w przypadku psów o łagodniejszej psychice takich jak np. labrador czy golden ?

U boksera atak na źródło huku jest reakcją niepożądaną i eliminuje takie psy z hodowli-po to na testach jest badana reakcja na strzał z pistoletu.

Pożądaną na testach reakcją na huk jest zaciekawienie(bez ciągnięcia,widocznego podniecenia,bez stresowego oblizywania się) -na IPO-musi być brak jakiejkolwiek reakcji.

Atak na źródło wystrzału u boksera świadczy o słabym i strachliwym charakterze psa i jest dużym błędem.

Link to comment
Share on other sites

Ja mam Stafforda ktory prawie wogule nie zwraca uwagi na wystrzaly i tego typu dzwieki ewetualnie sprawdzi kierunek tego chalasu i jesli nic go nie zaciekawi to idzie sobie dalej.

Jako ciekawostke podam ze bardzo obawialem sie pierwszego sylwestra, ale kiedy zaczela sie północna kanonada fajerwerkow to mi prawie szyby w oknie nie wybil a ogon to omaly wlos mu sie nie urwal ze szczescia, wkoncu musialem znim wyjsc na podwurko. pierwszy raz widzialem psa ktory by w ten sposob reagowal by na fajerweki.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...