Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Domyślnie dojrzałość płciowa

Witam
    Mam pytanko moze nawet banalne ale chciałabym się dowiedzieć w jakim wieku pies osiąga dojrzałość płuciową i jest zdolny do reprodukcji?Z góry dzieki za odpowiedz.
    Pozdrawiam

Przegląda
    Warszawa/Gocław

Domyślnie

Psy osiagaja dojrzalosc plciowa w wieku 9-12 miesiecy. Jednak dojrzalosc plciowa nie jest rownoznaczna z dojrzaloscia hodowlana, ktora nastepuje znacznie pozniej i jest zwiazana z dojrzalaoscia calego organizmu.
    moderator odkryl do czego sluzy linijka.....

Przegląda
    Katowice

Domyślnie

Teoretycznie - w zalezności od rasy - w wieku 8-15 miesiecy (najcześciej 10-12). W praktyce, pies podnoszacy nogę - co jest oznaką u wiekszości psów wystarczającego poziomu testosteronu - jest juz dojrzały płciowo.
    U suk bywa to od 6 (szczególnie miniatury) do nawet 18 miesiecy (rasy późno dojrzewające-jak OB). Juz przy pierwszej cieczce suka może zajść w ciążę.
    Przy czym ta skrajna "późność" dojrzewania jest indywidualna u niektórych ras, w niektórych liniach - generalnie, suka, która nie dostała cieczki do 14 miesiąca kwalifikuje się na badania hormonalne.

Domyślnie

A goldeny suczki kiedy osiagaja dojrzalosc??

Pozdrawiam,
    Rybka i Suzi

Domyślnie

Dzięki za odpowiedz.Pytam się w celu upewnienia się czy mój haszczak przypadkim nie bedzie tatusiem.Ma niecałe 11 miesięcy a wczoraj suka naszych sąsiadów przegryzła drucianą siatke i przelazła do nas.Nie wiem ile byli ze sobą i na 100% nie mogę powiedzieć ze miała cieczke ale jakieś prawdopodobieństwo jest.Okaże się
    Pozdrowionka

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Słonko
    .Okaże się
    Pozdrowionka
    W takim razie skad ta radość?
    wnioskuje po buźce

Domyślnie

Czy radość?hmm chyba taka srednia a ta buzka to nie do końca z tego powodu.Bużka dla wszytkich dogomaniaków!!!

Pozdrawiam

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Słonko
    Czy radość?hmm chyba taka srednia a ta buzka to nie do końca z tego powodu.Bużka dla wszytkich dogomaniaków!!!

Pozdrawiam
    Radosci sredniej nie rozumiem , a za buzke dziekuje

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów