Jump to content
Dogomania

Zakład Rehabilitacji dla psów i kotów


Guest Jacol123

Recommended Posts

Guest Jacol123

Chciałbym zwrócić uwagę Szanownych Forumowiczów, że w Katowicach działa jeden z niewielu w Polsce ZAKŁAD REHABILITACJI ZWIERZĄT.
Trafiłem tam z moją suczką Arią po tym, jak wpadła pod samochód. Ucierpiał jej splot barkowy i miała też wylew w obrębie czaszki. Przez pierwsze tygodnie musiałem ją nosić na rękach. Trafiłem do Zakładu REhabilitacji gdzie z niezwykłą fachowością i troską pani Halina Markiewicz zaczęła stosować wszystkie dostępne medycynie środki dla przywrócenia Arii sprawności:
Laseroterapię, ultradźwięki, masaże, pole magnetyczne, solux...
Dzięki temu w kilka tygodni Aria wraca do formy.
W międzyczasie widziałem też, jak pomocne mogą być takie zabiegi w różnych stanach porażeniowych, powypadkowych, jak przynoszą ulgę w bólu (np. z powodu dysplazji czy dyskopatii). Pomagają też bardzo starszym psom, zwiększając ich sprawność i komfort. Więcej na ten temat można znaleźć na stronie
[url]www.rehabilitacjapsow.pl[/url]

Link to comment
Share on other sites

Guest Jacol123

[quote name='Agama']a mnie sie marzy BASEN DLA PSOW,zarowno taki o jakim pisala ciuciola/psy plywaja pod opieka specjalistow/ jak i taki wspolny gdzie mozna poplywac z psem[/quote]
Tak, basen to w ogóle marzenie. Na razie pozostaje specjalna kamizelka dla psa i pływanie w miejscach, gdzie nikomu to nie przeszkadza. Tak robimy z Arią. To w połączeniu ze wszystkimi zabiegami: laserem, ultradźwiiękami, magnetoterapią, masażami daje naprawdę niezłe efekty.

Link to comment
Share on other sites

Ech, moje futro nie lubi wody... Trochę się chlapie, ale nie chce pływać za nic w świecie. Ciekawa jestem skąd można by wziąć używany taki basenik, stricte "pod" rehabilitację, patrzyłam na niemieckim ebayu, ale nic... Może macie jakiś pomysł?

Link to comment
Share on other sites

Guest Jacol123

[quote name='Bura']Ech, moje futro nie lubi wody... Trochę się chlapie, ale nie chce pływać za nic w świecie. Ciekawa jestem skąd można by wziąć używany taki basenik, stricte "pod" rehabilitację, patrzyłam na niemieckim ebayu, ale nic... Może macie jakiś pomysł?[/quote]
Może samemu zrobić?

Link to comment
Share on other sites

Macie racje - taki basenik byłby zbawieniem....
Moja sunia wode kocha ,ale niestety blisko nie ma "pewnych " zbiorników wodnych ...a na dalsze wyprawy nie bede babuni narazac ......
Dobrze ,ze przynajmniej ten zakład rehabilitacji mam w miare blisko,bo w "gorszych " chwilach moge sie tam zwrocic o pomoc.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jacol123']Może samemu zrobić?[/QUOTE]
No nie wiem, czy zrobiłabym takie coś jak tu wkleję, a właśnie taki by się nam przydał... Koleżanka ma fundusze, mogłaby zrobić nawet hydroterapię (ma miejsce) tylko szukamy sprzętu...
Oto przedmiot moich marzeń :) Ma bieżnię, podgrzewanie, regulację przepływu, nadświetlną też ma chyba :) [URL=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=093123edb0795701][IMG]http://images12.fotosik.pl/92/093123edb0795701m.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

Guest Jacol123

[quote name='Bura']No nie wiem, czy zrobiłabym takie coś jak tu wkleję, a właśnie taki by się nam przydał... Koleżanka ma fundusze, mogłaby zrobić nawet hydroterapię (ma miejsce) tylko szukamy sprzętu...
Oto przedmiot moich marzeń :) Ma bieżnię, podgrzewanie, regulację przepływu, nadświetlną też ma chyba :) [URL="http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=093123edb0795701"][IMG]http://images12.fotosik.pl/92/093123edb0795701m.jpg[/IMG][/URL][/quote]
To wygląda na prawdziwego merdcedesa :) Fajne urządzenie :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ja również z moją bostonką trafiłam do Pani Markiewicz. Mieliśmy dopiero zabiegi dwa razy, ale z tego jak zachowywała się psica na zabiegach i po nich myślę, że ta Pani ma "ręce które leczą" ;) . Muszę jeszcze zaznaczyć, że z Panią rehabilitantką można uzgodnić wizytę w bardzo dogodnych terminach. Polecamy ją każdemu potrzebującemu :multi:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Guest Jamnik

Słuchajcie! Dajcie mi na PV parametry takiego baseniku. Jaki ma być duży, co regulowane i w jakim zakresie. Pokombinujemy cosik. Jakiś sterowniczek, silnik liniowy lub coś podobnego na bieżnie termistorki do sterowania temperaturą wody itp bajery
Napiszcie po prostu dokładnie co chcecie i jakie chcecie
Cosik wykombinujemy


Pozdrawiam Jamnik

Link to comment
Share on other sites

Cześć. Nie wiem jakie mają być wymiary, pewnie takie "uniwersalne" i najlepiej było by zapytać fachowców, może Panią Halinę z Zakładu Rehabilitacji. Jej numer telefonu jest na stronie. Możliwie, że ona była by zainteresowana takim basenem do siebie do zakładu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jamnik']Słuchajcie! Dajcie mi na PV parametry takiego baseniku. Jaki ma być duży, co regulowane i w jakim zakresie. Pokombinujemy cosik. Jakiś sterowniczek, silnik liniowy lub coś podobnego na bieżnie termistorki do sterowania temperaturą wody itp bajery
Napiszcie po prostu dokładnie co chcecie i jakie chcecie
Cosik wykombinujemy


Pozdrawiam Jamnik[/QUOTE]

Hello,
jak zrobisz takie cudo to ja mam chętnego kupca jeśli cena nie będzie zaporowa.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest Jamnik

Mam wielką prośbę w związku z projektowanym basenikiem dla naszych Przyjaciół.
Potrzebuję kogoś kto mieszka z duuuużym psem np dog niemiecki ale spory i kogoś z hmmm rękawkowcem że tak powiem...
Wielka prośba o pw
Odpowiem o co mi dokładnie chodzi priv coby nie zanudzać i nie zaśmiecać wątku...
Pozdrawiam Jamnik

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

[quote name='Jamnik']Mam wielką prośbę w związku z projektowanym basenikiem dla naszych Przyjaciół.
Potrzebuję kogoś kto mieszka z duuuużym psem np dog niemiecki ale spory i kogoś z hmmm rękawkowcem że tak powiem...
Wielka prośba o pw
Odpowiem o co mi dokładnie chodzi priv coby nie zanudzać i nie zaśmiecać wątku...
Pozdrawiam Jamnik[/QUOTE]

Chodziło mi o wypowiedź jamnika...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Sprawa jest w trakcie testów
prace trwają pełnym gazem, ale mam tylko 2 krótkie łapki ( jak to u jamników) wi ęc nic nie poradze
powinno być gotowe na koniec marca...
Pozdrawiam
Jamnik

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jamnik']Sprawa jest w trakcie testów
prace trwają pełnym gazem, ale mam tylko 2 krótkie łapki ( jak to u jamników) wi ęc nic nie poradze
powinno być gotowe na koniec marca...
Pozdrawiam
Jamnik[/quote]
Jak tylko będzie to koniecznie daj zna jak mówiłam, mam chęc na to.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jamnik']Sprawa jest w trakcie testów
prace trwają pełnym gazem, ale mam tylko 2 krótkie łapki ( jak to u jamników) wi ęc nic nie poradze
powinno być gotowe na koniec marca...
Pozdrawiam
Jamnik[/quote]
Mieszkam z pięcioma dogami,czym mogę służyć?

Link to comment
Share on other sites

Przy braku czegkolwiek w tym stylu w mojej okolicy, zerowej chęci psa do wchodzenie do wody i prawie całkowitym wyzdrowieniu, w obecnej chwili jednak nakręca mnie idea basenu. Jasne, jak się ma psa ze świerzym urazem to rozumiem, ale z drugiej strony, zrobić kurs rehabilitacji i.. jedziemy!! Ja się wybieram :razz: Na kurs oczywiście...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...