Jump to content
Dogomania

zjada ziemię ... trawę ...


Mellows

Recommended Posts

Witam!

Moj psiak zjada właśnie takie rzeczy! a potem kupka wygląda dokładnie tak jak ziemia tyle że wilgotna. Nie mam jak go upilnować bo biega sobie po ogrodzie i nie chodzę za ninm krok w krok... a może powinienem go zacząć jednak karmić ?? :roll: hehehe nie no co do karmy to Royal Canin Junior i raczej dostaje w większych ilościach...

Link to comment
Share on other sites

Zjadanie trawy i korzonków miesci się w normie zachowań psów, a psów ras pierwotnych w szcególności :)

Niektórzy twierdzą, że zjadanie trawy świedczy o braku witamin :roll:

Inni z kolei mówią, że powodem takiej "diety" jest niestrawność. Zwłaszcza, że często skutkiem zjedzenia trawy są wymioty :P Pies prowokuje zwrócenie tresci żołądkowej przez zjadanie trawy, która drażni ściany żołądka i "oplata" zalegające tam niestrawione porcje karmy lub inne rzeczy.

Dlaczego Two pies zjada ziemię? Nie mam pojęcia. Może wcina ją razem z korzonkami :-? Przecież nie potrafi ich umyć :wink:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 1 month later...

[quote name='Sheep']Moja Tasheena też kiedyś jadła ziemię i piasek. Piasek coś tam zawiera ale nie pamiętam co. Ostatnio Tashee rzuciła się na kretowisko i żarła ziemię.[/quote]
Hehe moze chciala zjesc kreta ale za szybko uciekal ... to mu tylko odcinala droge powrotna ;-)

A tak na powaznie podobno brakuje mikroelementow jak psiak je ziemie.
Co do karm suchych to akurat dla akit nie polecam Royala niestety.
Karma niby dobra ale niestety nie sprawdza sie za bardzo przy tej rasie na ogół. Moze EDO tez nie sluzy?

Link to comment
Share on other sites

Witam !!
No własnie... Już mamy dwie karmy za sobą -Royala i Eukanubę. Gdy zajadał te dwie strasznie jadł dużo takiego ziemnego świństwa! i właśnie się drapał i "obgryzał" łapki - od jakiegoś miesiąca karmię go Nutrą Nuggets Puppy i jak na razie jest OK. Zjada ją bardzo chętnie, nie wymiotował ani razu, nie wcina już ziemi no i co mnie uspokoiło to to że się wogle nie drapie. Tak że jak na razie już OK.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mellows']Witam !!
No własnie... Już mamy dwie karmy za sobą -Royala i Eukanubę. Gdy zajadał te dwie strasznie jadł dużo takiego ziemnego świństwa! i właśnie się drapał i "obgryzał" łapki - od jakiegoś miesiąca karmię go Nutrą Nuggets Puppy i jak na razie jest OK. Zjada ją bardzo chętnie, nie wymiotował ani razu, nie wcina już ziemi no i co mnie uspokoiło to to że się wogle nie drapie. Tak że jak na razie już OK.[/quote]

Sam widzisz, ze nie zawsze to co drogie i przereklamowane jest dobre dla naszych pupili :-) Co sie stalo z Twoim emblematem???

Link to comment
Share on other sites

No tak z tymi karmami jest ... jednak mój pierwszy pies (a raczej suka) Owczarka jest wychowana własnie na Eukanubie i nie mogłem powiedzieć ani jednego złego słowa ... Ale fakt nie każda karma dla każdego psiaka...

Właśnie coś mi się emblemacik skopał i to nie wiem dlaczego ... :-?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 6 months later...
  • 2 years later...

cos w tych psach musi byc...
moj 8-miesieczny Fox tez je trawe, ostatnio zauwazylam ze tez krzaki jak mi obgryza to je zjada..
Karmie go Hill's large breed puppy i czasem jak nie ma apetytu to gotuje mu ryz + mieso + warzywa.
na zjadanie trawy chyba nie ma sposobu :shake:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...