Pokaż wyniki od 1 do 19 z 19
    Przegląda
    Kraków

Domyślnie Pinczer miniturowy = Ratlerek ?

Wyjaśnijcie mi proszę tę kwestię. W książce o pinczerach (teraz nie podam autora bo nie pamietam, a nie piszę z domu) jaką posiadam jest napisane ze, Ratlerek to nie pinczer miniturowy. Jednak sporo osób twierdzi ze to to samo, tylko, ze ratleret to "pinczer z oznakami karłowatości"
    Jak to właściwie jest ?
    Pozdrawiam, Ula.P z sierściuchami

2. Domyślnie

dokladnie nie wiem. mam pinczerka (bez rodowodu) ale mysle, ze pinczer to ratlerek. hmmm... tylko zastanawiam sie jak wyglada pinczer z oznakami karlowatowsi...(jak ktos moze to niech odpowie)

l
    Pinczerka&Brutus Pozdrawiają

Domyślnie

Tak, to ta sama rasa. Pinczer miniaturowy, ratlerek, pin-min, minpin, pinczer karłowaty, etc.

Kiedyś nazwa "ratlerek" był dużo częściej używana. Obecnie jednak wiele osób kojarzy to miano z karłowatymi pieskami "z bazaru" - trzęsącymi się, o wyłupiastych oczach i patykowatych nóżkach, więc w stosunku do rasowych, lub tych w typie, używa się raczej okreslenia pinczer miniaturowy.

W jakiejś książce/artykule spotkałam sie też z określeniem, że ratler = pinczer, ratlerek = pinczer miniaturowy. Nie sądze jednak by to była nomenklatura poprawna...

Nota bene, angielska nazwa ratler, ratlerek wzieła się stąd, że pieski te polowały na szczury, a nie, jak niektórzy sądzą, dlatego, że takie małe wyglądają jak chude szczury.
    Ostatnio edytowane przez Vella ; 13-09-2007 o 14:54
    Pies schowany: youtube
    Szczur głaskany: youtube

PW zdechło, proszę pisać na maila: velladonnaMAŁPISZONEKgmail.com
    Dziękuję

4. Domyślnie

ja czytalam ze od lapania mysz ;P

l
    Pinczerka&Brutus Pozdrawiają

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Pinczerka Zobacz posta
    ja czytalam ze od lapania mysz ;P
    myszy, nie mysz

rat to po angielsku szczur, mysz = mouse.

Powiedzmy, że od łapania gryzoni

I wszystko jasne

Dziękuję

Przegląda
    Kraków

Domyślnie

Bardzo dziekuję wszystko już jasne i tak po cichu myślę że na wiosnę dołączy do naszej gromadki wystawowa suczka tejże rasy oczywiscie papierowa...

Domyślnie

Ja tam wolę psy z krwi i kości, niż papierowe...
    ale przynajmniej takiego wyprowadzać nie trzeba

A tak serio to gratuluję, Ulu

Ratlerek przez wiele lat był marzeniem mojej mamci (moim zresztą też), i teraz ma w domu takiego mikruska, którego uwielbia ogromnie.
    Wprawdzie o jego pochodzeniu nic nie wiemy, trudno więc mówić o rasie, ale wyglądem całkiem nieźle mieści się we wzorcu

I jest taaaaki kochany, chociaż rozbójnik z niego. Ciałko pinmina, a serce rotweilera Do wszystkich większych psów leci, i bawi się z nimi jak równy z równym.

Dziękuję

Przegląda
    Kraków

Domyślnie

Ups, ale mi sie napisało
    A mnie te pinczery jakos tak w wakacje wpadły w oko. I to całkiem przypadkiem...
    Na spacerze moja Ruby dostała całkowitej korby jak natknęła się na małego zwinnego pieska, w którym znalazła równego sobie w bieganiu. Moja maleńka od szczenięctwa chowa się przy seterce i obecnie niewiele jest yorków które dorównują jej z tempie biegania i zwrotności A to małe "coś" - jeszcze nie wiedziałam co - nie miało żadnego problemu i szalały obydwa aż serce rosło
    Jak sie okazało był to pinczerek miniturowy "papierkowy", czarny podpalany chłopiec z obciętym ogonem i ślicznie kopiowanymi uszami. Wyglądał obłędnie. I tak mi jakos zapadł w serce, że niedługo potem kupiłam ksiażkę i przewertowałam net pod kątem różnych ras pinczerów.
    Mineło od tamtejpory kilka miesiecy, a mój TZ już ma zapowiedziane, że na koncie odkłada się sumka na szczeniaka. Próbował wybić mi to z głowy, ale wie ze ja bez psów nie mogę i już odpuścił. Odgraża sie tylko ze śmiechem, że on sobie dobermanke kupi, na co słyszy - "a prosze bardzo, kupuj, ja i tak bede miała swoją 6-kę "
    Na razie mam 2-ke, ale chciałabym po Ruby zostawić dziewczynke hodowlaną, poza jedna pinczerką dokupic potem jeszcze jedną, i przygarnąć porzuconego setera irlandzkiego (chłopca lub dziewczynke) do towarzystwa mojej Nesce. Jeśli wylądujemy na wsi za pare lat jak planujemy, to to marzenie sie ziści na 120 %

Smile

Hehe
    ;P

Domyślnie

a ja o ile się orientuję to ratlerek od pinczera znacznie się rózni i to niestety widać od razu ... zasadniczą różnicą to jest kształt głowy no i uszy u pinczera głowa jest wyraźnie w kształcie trójkąta no i takie same ma uszy opadnięte trójkąty no i oczy są nie wyłupiaste natomiast ratlerki to przedewszystkim maja bardziej okrągłe głowy krótkie kufy pyszczka stojące uszka no i cienkie trzęsące się nóżki.. to są oczywiście różnice które łatwo zauważyć i napewno nie będzie zmyłki sama posiadałam ratlerkę sunię o wyłupiastych oczkach i trzęsących się nóżkach niestety szkoda tylko że się zabiła ( spadła wskakując na wersalkę ) ... to tyle w temacie

Przegląda
    Warszawa

Domyślnie pinczer a ratlerek

Cytat Zamieszczone przez Vella Zobacz posta
    Tak, to ta sama rasa. Pinczer miniaturowy, ratlerek, pin-min, minpin, pinczer karłowaty, etc.

Kiedyś nazwa "ratlerek" był dużo częściej używana. Obecnie jednak wiele osób kojarzy to miano z karłowatymi pieskami "z bazaru" - trzęsącymi się, o wyłupiastych oczach i patykowatych nóżkach, więc w stosunku do rasowych, lub tych w typie, używa się raczej okreslenia pinczer miniaturowy.

W jakiejś książce/artykule spotkałam sie też z określeniem, że ratler = pinczer, ratlerek = pinczer miniaturowy. Nie sądze jednak by to była nomenklatura poprawna...

Nota bene, angielska nazwa ratler, ratlerek wzieła się stąd, że pieski te polowały na szczury, a nie, jak niektórzy sądzą, dlatego, że takie małe wyglądają jak chude szczury.

Niestety nie zgadzam sie z Tobą ponieważ pinczer miniaturowy a ratlerek to jest różnica rasy,np.pinczer miniaturowy jest krzyżówką psa rasy doberman,zmniejszyli go i nazwali pinczerem.
    Natomiast ratlerek nie jest krzyżówką dobermana i chyba żadnego psa. A poza tym jest pomiędzy nimi taka różnica: między innymi- pinczer ma dłuższe uszy,jest mniej chorowity,jest inaczej zbudowany i ma troche dłuższy pysk. A ratlerek to tak naprawde kundel.

Przegląda
    Sieradz

Domyślnie

Pinczer miniaturowy, a ratlerek to zupełnie 2 inne gatunki. Mój rodowodowy Pinczer - Fafik bardzo się różni wieloma rzeczami od ratlerka mojej cioci. Po pierwsze: Mój pinczer jest barwy Czarny-podpalany. Kolor podpalany jest bardzo mocno brazowy, u ratlerka to jest tak jakby kolor piaskowy. Po drugie: Umięśnienie mojego Fafika jest bardzo widoczne, łapy są grube a uda, gdy idzie umiesnionie. Po trzecie: Rozmiar. Fafik jest wiekszy o jakieś 7-8 cm od ratlerka. Po czwarte: Ksztalt glowy i oczy: oczy nie są wylupiaste u pinczerka a głowa jest trojkątna. Ratlerek jest skrzyzowaniem chihuahua z pinczerem w związku z czym na ratlerka nie mozna dostac rodowodu

Przegląda
    Sieradz

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez rikrax Zobacz posta
    Pinczer miniaturowy, a ratlerek to zupełnie 2 inne gatunki. Mój rodowodowy Pinczer - Fafik bardzo się różni wieloma rzeczami od ratlerka mojej cioci. Po pierwsze: Mój pinczer jest barwy Czarny-podpalany. Kolor podpalany jest bardzo mocno brazowy, u ratlerka to jest tak jakby kolor piaskowy. Po drugie: Umięśnienie mojego Fafika jest bardzo widoczne, łapy są grube a uda, gdy idzie umiesnionie. Po trzecie: Rozmiar. Fafik jest wiekszy o jakieś 7-8 cm od ratlerka. Po czwarte: Ksztalt glowy i oczy: oczy nie są wylupiaste u pinczerka a głowa jest trojkątna. Ratlerek jest skrzyzowaniem chihuahua z pinczerem w związku z czym na ratlerka nie mozna dostac rodowodu
    Powyżej tego tekstu, który napisałaś/eś podałam Ci linki do rodowodowej chodowli ratlerków. Może raczysz spojrzeć ?

Domyślnie

Pinczer miniaturowy i ratlerek zaliczają się do jednej rasy, tylko jak napisała użytkowniczka wyżej, w dzisiejszych czasach ratlerkiem nazywany jest piesek o oznakach karłowatości.
    Z tego co wiem rattler wywodzi się z niemieckiego, ponieważ z tego kraju wywodzi się ta rasa. Ratte po niemiecku oznacza szczur, a ta rasa została stworzona do likwidacji tych gryzonii. Pinch po angielsku znaczy szczypanie, dlatego grono pinczerów (doberman, pinczer średni i min) nosi nazwę pinscher (podobno wzięło się od szczypania gryzonii). Z tego co wyczytałam w książce, niemiecki Kennel Club chciał przywrócić pinczerkom nazwę rattler aby było wiadomo, że rasa wywodzi się z Niemiec a nie Anglii.

Przegląda
    Sieradz

Domyślnie

Ratler jest psem rasowym bez oznak karłowatości i ma rodowód. Jeszcze raz podaję linki: http://www.dogomania.pl/threads/3574...ký-krysařík
    www.properpuppy.comwww.prager-rattler.sk
    http://bratniadusza.eu/pl/64

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Basia Z. Zobacz posta
    Ratler jest psem rasowym bez oznak karłowatości i ma rodowód. Jeszcze raz podaję linki: http://www.dogomania.pl/threads/3574...ký-krysařík
    www.properpuppy.comwww.prager-rattler.sk
    http://bratniadusza.eu/pl/64
    faktycznie widać róznicę z pinczerem. ja zawsze widze inaczej ratlerka inaczej pinczera, ratlerki mająwyłupiaste oczy i krótkie mordki a pinczer długi pysk, ratler ma pyszczek bardziej jak 'cziłała' ;p a moze to tylko jakis karłowaty pinczer i latami mieszane powstały takie

Przegląda
    Sieradz

Domyślnie

To "cziłka" właśnie ma krótką mordkę - prawie wcakle nie mają pyszczka tylko taki dzióbek i przy tym okrągłą jabłkowatą głowę z wyłupiastymi oczkami a u ratlerka główka i pyszczek są pięknie uformowane i w rozsądnych proporcjach jak u normalnego prawidłowo zbudowanego psa - podobnie jak u pinczera tylko pinczer ma kufę jeszcze trochę dłuższą

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez natalia_123 Zobacz posta
    Niestety nie zgadzam sie z Tobą ponieważ pinczer miniaturowy a ratlerek to jest różnica rasy,np.pinczer miniaturowy jest krzyżówką psa rasy doberman,zmniejszyli go i nazwali pinczerem.
    Natomiast ratlerek nie jest krzyżówką dobermana i chyba żadnego psa. A poza tym jest pomiędzy nimi taka różnica: między innymi- pinczer ma dłuższe uszy,jest mniej chorowity,jest inaczej zbudowany i ma troche dłuższy pysk. A ratlerek to tak naprawde kundel.
    witam" niewtajemniczonych"w różnicach pinczer vs "ratler"prawidłowa nazwa PRASKI KRYSARIK juz zarejestrowana,ratlerki w blokach to krzyżówki pinczera z chułała,oczywiście bez rodowodu ponieważ to kundelki jak zauważyła natalia123 ,natomiast ratler praski jest znany od 14 wieku a pinczer miniaturowy od 18 i nie jest krzyżówką, a w drodze selekcji zminiaturyzowany

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów