Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15

Domyślnie Ratlerek i pinczer miniaturowy

Zawsze myślałam ratlerek to taka potoczna nazwa pinczera mini. Jednak ostatnio zauważyłam gdzieś stwierdzenie, że ratlerek to jest co innego... Jak to w końcu jest?

P.S. Dobrze trafiłam z grupą?

pozdro

Domyślnie

no nie bardzo)))))))))z ta grupa))))))))))))))))
    ale ratlerek to pinczer min. wiec masz racje)a pomylic sie moglas, bo to takie pizdziejstwo male wiec by pasowalo do ozdobnych , bo do czego wiecej sie przyda?)))

Przegląda
    Warszawa

Domyślnie

A ja myślę, że właściciele pinczerów miniaturowych mogą się obrazić za zrównanie ratlerka z ich pupilami. Spotkałam się ze stwierdzeniem, że pinczer to pinczer, a ratler jest z lekka wynaturzoną, skundloną podróbką mini pinczerka. W oficjalnej terminologii kynologicznej nie ma określenia "ratlerek" i przyjęło się używać tej nazwy na każdego małego psiaka podobnego do piczera. A im bardzej ma wybałuszone gały, tym bardziej "ratlerkowaty" .

Domyślnie

oj czepiasz sie szczegolow, ilu w zyciu codziennym spotkasz kynologow?99% ludnosci nie wie o podziale na grupy nawet. I dla takich ludzi ratlerek=pinczerek

Przegląda
    Warszawa

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez orsini
    oj czepiasz sie szczegolow, ilu w zyciu codziennym spotkasz kynologow?99% ludnosci nie wie o podziale na grupy nawet. I dla takich ludzi ratlerek=pinczerek
    To prawda, ale dla właściciela prawdziwego piczerka taki epitet stanowi nie lada obelgę

Domyślnie

no pewnie taK))))))))))))))
    tak jak niby dla wlasciciela szetlanda obelga jest ze to miniatura collie)podobno, bo ja sie nigdy tym nie bulwersowalam))

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Mokka
    A ja myślę, że właściciele pinczerów miniaturowych mogą się obrazić za zrównanie ratlerka z ich pupilami. Spotkałam się ze stwierdzeniem, że pinczer to pinczer, a ratler jest z lekka wynaturzoną, skundloną podróbką mini pinczerka. W oficjalnej terminologii kynologicznej nie ma określenia "ratlerek" i przyjęło się używać tej nazwy na każdego małego psiaka podobnego do piczera. A im bardzej ma wybałuszone gały, tym bardziej "ratlerkowaty" .
    Oj Mokka czuje sie dotknieta Moim pierwszym psem byl wlasnie ratler, z pieknymi, wywalonymi na wierzch galami, smakowitym, duzym brzuszyskiem i palakowatymi lapkami I nawet do glowy by mi nie przyszlo, aby mojego piesia obrazac stwierdzeniem, ze jest to miniatura pinczera
    Punkt widzenia, zalezy od punktu siedzenia

Przegląda
    Warszawa

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Wind
    Moim pierwszym psem byl wlasnie ratler, z pieknymi, wywalonymi na wierzch galami, smakowitym, duzym brzuszyskiem i palakowatymi lapkami
    Jednym słowem - ideał!
    Moja przyjaciółka takiego miała, do tego japę miał zawsze rozwaloną, nie szło pogadać w jego obecności, miodzio

Domyślnie

Mokka, a co? Pewnie, ze miodzio! Takiego piesia kocha sie "pomimo" a nie za cos Totalnie bezinteresowna milosc

Przegląda
    Warszawa

Domyślnie

[[[

Domyślnie

No no te pieski dają czasem popalić (ehh moje zarwane noce...)

Domyślnie

Z tym stwierdzeniem ratler=podróba to nie do końca prawda. Kiedyś to była całkiem rasowa nazwa. Następnie zmieniona na pinczera karłowatego i w końcu po przepychankach słownych (karzeł to coś wynaturzonego, niecałkiem poprawnego), pinczer miniaturowy, który miał być małą kopią dobermana.

Przegląda
    Zabrze

Domyślnie

Ratlerem przyjęło się nazywać każdego małego psa,Pinczer Miniaturowy to prawdziwa nazwa rasy,pytanie tylko ile Ratlerów ma coś wspólnego z prawdziwym Pinczerem Miniaturowym,w większości przypadków są to kundelki

Domyślnie

Ratler-to również bardzo rasowo-rodowodowe określenie pinczera z końca lat 80 XX w. Później tak jak pisałam nazwa rasy została zmieniona. Jednak tak jak w wielu rasach dawna nazwa dalej służy do "produkcji" falsyfikatów. Stąd owczarki alzackie, ratlery itd. A przed określeniem ratler dla rasopodobnych ja jeszcze pamiętam "sarenkę".

Domyślnie

No to moje wątpliwości zostały rozwiane...

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów