Jump to content
Dogomania

kamien na zebach


Guest Kamilla

Recommended Posts

Guest Kamilla

slyszalam ze mozna kupic w sklepach zoologicznych srodek do usowania kamienia nazebnego. ciekawa jestem czy ktos z was go uzywal i czy jest skuteczny. Cena produktu ?

Pozdrowienia Kamilla z Fiffi

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 91
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja też skrobię i muszę powiedzieć, że to najskuteczniejsza metoda. Oprócz tego stosuję od czasu do czasu psią pastę (jak jedzie im z pysków niemiłosiernie :wink: ), czasem daję też im pastę denta rask pedigree.

Mojej straszej suczce, na jakiejś tam wystawie pan Kazimierski, napisał, min: "piękne białe zęby"... mówi samo za siebie :D

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli kamień nazębny już się osadził, najlepiej będzie, jeśli usunie go weterynarz. Można jednak zapobiegać osadzaniu się kamienia, myjąc psu zęby specjalną pastą lub spryskiwać je specjalnym preparatem. Można także je przemywać sokiem z cytryny. Wszystko należy jednak robić regularnie (najlepiej codziennie). :Dog_run:

Link to comment
Share on other sites

Flaire, jakie sa efekty?

obawiam sie ze to nie usunie do konca kamienia... :drinking:

No chyba dobre... Kamień się usuwa, a Misi ten zabieg nie przeszkadza. Najtrudniej jest wydobyć go z takiego wklęśnięcia w tylnych zębach. Ale kamień na zębach jest łatwo widoczny, więc wiesz od razu, czy usunęłaś wszystko, czy nie.

Link to comment
Share on other sites

Hmmm...ja mojemu charcikowi 2-3 razy w tygodniu przednie zęby przecieram cytryną - jak robi się to egularnie,to nie trzeba skrobać.A na tylne zęby chyba najlepsze są kości - i nie mówię o tych "specjalnych" tylko "zwykłych" np.kręgi ciecęle,łopatka ciel.lub wołowe kości :))) Mój dostaje taką porcję co 2 dni i ma bialutkie zęby ,a przy okazji na zdrowie mu to wychodzi :))

Link to comment
Share on other sites

Z tego co się orientuję pasta jest skuteczna , jeżeli się ją stosuję przed pojawieniem kamienia lub gdy jest on bardzo niewielki. Trzeba tez pamietać o tym , aby regularnie czyścić zęby. Przy wiekszym kamieniu bez ściągania się nie obejdzie.

Mój wet miał wielki ubaw, gdy spytałam się o pastę , którą się nakłada palcem bez szczotkowania. jest to ponoć zwykłe naciągania, to tak samo , jak byśmy sobie nałożyli palcem pastę do zębów i koniec.

Link to comment
Share on other sites

Ja usuwalam barzdo czesto. Mialam jamnika karmionego biszkoptami maczanymi w herbatce :evil: wiec kamien byl non stop!

Co do ceny to zalezy od lecznicy i od tego czy robisz to pod narkoza czy nie! Zabieg nie trwa zbyt dlugo. Podejrzewam, ze samo usuwanie jakies 20 min. potem jeszcze wybudzenie z narkozy czy glupiego jasia i juz.

Keja miala usuwany bez usypiania, wiec trwalo to dluzej, ale za to pies byl "gotowy do uzytku" od razu po zabiegu!

Link to comment
Share on other sites

Cena jest uzależniona od rodzaju podanej narkozy (masa i wiek psa również się liczy) oraz, czy po zabiegu będzie trzeba zastosować kuracje antybiotykową - może dojść do zapalenia dziąseł.

Dla mojego Axla - ON 15letni (więc lekka , ale mniej ingerencyjna narkoza) to koszt 80-100zł - nie liczę kuracji po.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Zgodnie z ulotka na preparacie (spray) Dent A Dog, plyn ten rozpuszcza kamien i zapobiega tworzeniu sie nowych osadow. Czy tak jest w rzeczywistosci to nie wiem. Preparat dopiero kupilam bo tak doradzil mi wet, chociaz slyszalam opinie, ze psy buntuja sie przed psikaniem im do pyska, gorzkiego plynu. Lepiej wiec plynem przecierac zeby a nie pryskac korzystajac z atomizera.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...