Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14

Domyślnie nawroty drapania u sznaucera

Witam,
    Od 2 lat, cyklicznie u Opala pojawiał się problem z drapaniem. Był to najczęściej okres wiosny i jesieni. Wtedy to właśnie mieliśmy największy problem ze swędzeniem. Oczywiście diagnoza była prosta - alergik.
    Jednak od 2 miesięcy problem z drapaniem nie chce ustąpić. Z początku kąpaliśmy psa w mydle siarkowym + seria zastrzyków - pomogło, jednak po 2 tygodniach problem powrócił. Byłą kąpiel w szamponie alergicznym - niestety bez zmian. Potem zastrzyk przeciw świądowi - był sukces na okres 1,5 tygonia. Od wczoraj problem powrócił...
    Nie wiem co jest jego przyczyną...
    Proszę o pomoc
    Żancia
    Pozdrawiamy Żaneta i Opal

Domyślnie drapanie

Cytat Zamieszczone przez Żancia Zobacz posta
    Witam,
    Od 2 lat, cyklicznie u Opala pojawiał się problem z drapaniem. Był to najczęściej okres wiosny i jesieni. Wtedy to właśnie mieliśmy największy problem ze swędzeniem. Oczywiście diagnoza była prosta - alergik.
    Jednak od 2 miesięcy problem z drapaniem nie chce ustąpić. Z początku kąpaliśmy psa w mydle siarkowym + seria zastrzyków - pomogło, jednak po 2 tygodniach problem powrócił. Byłą kąpiel w szamponie alergicznym - niestety bez zmian. Potem zastrzyk przeciw świądowi - był sukces na okres 1,5 tygonia. Od wczoraj problem powrócił...
    Nie wiem co jest jego przyczyną...
    Proszę o pomoc
    Żancia
    mój pies też bardzo się drapie podaję mu tabletki witaminowe na sierść i skórę

Przegląda
    Jabłonna

Domyślnie

Hmmm, moja opowieść może nie będzie zbyt konstruktywna , ale też o drapaniu u sznaucera

Mój pies jakieś dwa lata temu strasznie zaczął się drapać po brodzie. To była tylko broda - nigdzie więcej się nie drapał. Dostawał takich napadów drapania, piszczał przy tym, ale nie przestawał. W efekcie zaczęły mu się robić strupy... Najpierw myślałam, że przejdzie, ale po paru tygodniach zaczęły się odwiedziny u wetów (bo w końcu ile się można drapać?). Różne maści, szampony - nic nie pomagało. W domu pozmieniałam wszystko - miski, jedzenie, płyn do prania psich rzeczy a nawet narzuty z mojego łóżka Nic nie pomagało. Pomogło na chwilę po sterydzie - na jakiś tydzień. W końcu (a minęło już parę miesięcy) dałam sobie spokój z kolejnymi wizytami, preparatami itp. Po kolejnych kilku miesiącach... samo przeszło i już (tfu! tfu!) nie powróciło. Do tej pory nie wiem, skąd się to wzięło i dlaczego się skończyło. Ale żaden z wetów (a naprawdę wielu ich odwiedziłam), też nie wiedział...

Domyślnie

Dzisiaj wizyta u weterynarza skończyła się na:
    - podawaniu 3 razy dziennie wapna i witaminy C
    - kąpieli w Ameryllu (szamponie antyalergicznym)
    - odstawieniu na miesiąc wszelkich dodatków do jedzenia, smakołyków i innych dupereli
    - wyłączeniu wszelkich środków pielęgnacyjnych do mycia podłóg (jedynie ciepła woda i ściereczki z mikrofibry)
    - podawaniu GAMMOLENU

Jakie będą skutki, sama nie wiem

Przegląda
    Maków Mazowiecki

Domyślnie

A czym psiaka karmicie?

Domyślnie

Purina ProPlan Lamb & Rice

Przegląda
    Maków Mazowiecki

Domyślnie

Jeśli to alergia pokarmowa, to może warto spróbować karmy typu salmon & potato? Pomaga niektórym alergikom, które drapią się też na karmach typu lamb & rice. Taką karmę ma Nutra Gold, i chyba również Acana.

Domyślnie

Podejrzewam, że w najbliższym czasie spróbujemy ACANY...
    Weterynarz polecał jeszcze Eukanubę z mięsem suma...

P.S.Dlaczego w karmach jest łączenie z ziemniakami - ogólnie nie polecanymi dla psów ?

Przegląda
    Maków Mazowiecki

Domyślnie

Szczerze mówiąc pojęcia nie mam, ale z tego co czytałam, ziemniaki można podawać psom - z tym że muszą być dobrze ugotowane i rozdrobnione, bo inaczej pies nie jest w stanie wykorzystać zawartych w nich składników.

Przegląda
    Warszawa

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Martens Zobacz posta
    Jeśli to alergia pokarmowa, to może warto spróbować karmy typu salmon & potato?
    Jeżeli to alergia pokarmowa, to warto spróbować zrobić testey na alergenty pokarmowe !
    Mam psa alergika i z doświadczenia wiem, że najgorsza rzeczą jaką można tu zrobić to eksperymentować. Zmieniając psu z alergią karmę trzeba to skonsultować z lekarzem weterynarii - najlepiej dermatologiem.
    Oczywiście, zaczyna się od drapania, łupieżu, ale objawy mogą się nasilać - rozszerzyć o kłopoty z żołądkiem (potem pies jest juz tak wycieńczony, że wymiotuje nawet wodą ).

Psa alergika naprawdę łatwo rozstroić, dlatego eksperymentowanie na własną rękę nie jest nejlepszym wyjściem.
    GALINA
    pokochaj sznaucera

SPRZEDAM obroże rogz M z odblaskową nitką (fiolet) !

Domyślnie

mam do czynienia na codzien z ogromna iloscia sznaucerow-ogromna wiekszosc z nich ma bardziej ,lub mniej zaawansowana alergie pokarmowa (objawy sa rozne-ale wiekszosci z nich towarzyszy swiad)

proponuje przestawic psa na ryz z dorszem lub barfa z wykorzystaniem miesa z kurczaka ,lub indyka-bez mies czerwonych ........
    po miesiacu dodawac po jednym skladniku raz na dwa tygodnie

jesli nie pomoze-wizyta u weterynarza.........

Przegląda
    Kraków

Domyślnie

Zmiany karmy, skontaktuj z weterynarzem.

Domyślnie

Po tygodniowym leczeniu - wszystko wraca do normy
    Opal nie drapie się już tak intensywnie, drapiąc go przy łopatkach występuje jedynie zwijanie się skóry (?) Przez kolejne 3 tygodnie zostajemy na wapnie i wit. C, do 3 miesięcy zarzywamy GAMMOLEN i rezygnujemy ze smakołyków.
    Ale testy alergiczne napewno zrobimy

Dzięki za pomoc

Przegląda
    Kraków

Domyślnie

Wszystko wraca do normy - dobra wiadomość

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów