Jump to content
Dogomania

Grafi - pies z łańcucha. Podaruj mu dom lub wspomóż finansowo jego utrzymanie w domu tymczasowym!


Recommended Posts

Oto Grafi

DSCF3386.JPG

DSCF3381.JPG

Kolejny psiak, dla którego los nie był łaskawy. Jednak możemy to zmienić!

Historia jakich zapewne jest wiele. Gdzieś w Tychach na pewnej opuszczonej posesji do 15metrowego łańcucha przypięty jest pies. Samotny, zapomniany, opuszczony. Przygarnięty przez człowieka, który początkowo okazywał mu zainteresowanie, po swojej osobistej tragedii i załamaniu nie zdołał zapewnić mu odpowiedniej opieki i miłości. I trwa to już około 9 lat. Gdyby nie troska pewnej Pani o dobrym sercu i mechaników z warsztatu obok całkiem możliwe, że nie było by psiaka już wśród nas. Ale jest - Grafi, który zasługuje na spędzenie reszty swoich dni w godnych warunkach.

Niestety lata spędzone na łańcuchu odbiły się na jego zdrowiu. Ma problemy z chodzeniem – kuleje na jedną łapę. Całkiem możliwe, że nigdy nie był szczepiony, choć tego na pewno nie wiemy. Z całą pewnością potrzebna jest mu wizyta u weterynarza. Grafi garnie się do ludzi, jest spragniony czułości i uwagi. Mimo swego wieku i sytuacji, w której się znajduje jest wesoły i skory do zabawy. Szukamy dla niego przynajmniej domu tymczasowego a najlepiej stałego. Idzie zima, psiak ma już swoje lata, problem z łapą, nie wiadomo jak skończy się dla niego ten rok jeżeli nie znajdzie spokojnej przystani na resztę swojego życia. Z racji jego kondycji fizycznej najlepiej żeby zamieszkał w domu z ogrodem, gdzie pies nie będzie musiał chodzić po schodach.

Kontakt w sprawie Grafiego: 507 860 282

Wydarzenie Grafiego na fb: https://www.facebook.com/events/1521859634695261/?fref=ts


Poniżej możecie zobaczyć jak Grafi jest spragniony kontaktu z człowiekiem.

DSCF3384.JPG

DSCF3378.JPG

DSCF3379.JPG

DSCF3389.JPG

A tak Grafi mieszka:

DSCF3393.JPG

DSCF3394.JPG

Czy znajdzie się ktoś, kto po tylu latach na łańcuchu pokaże Grafiemu co to prawdziwy dom i czym jest przyjaźń z człowiekiem?

 

Grafi najbardziej potrzebuje kochającego domu. Jednak dopóki znajduje się pod naszą opieką, musimy zapewnić mu leki oraz opłacić wizyty u weterynarza.

Jeżeli Grafi nie jest Ci obojętny, ale nie możesz dać mu domu, wspomóż go finansowo.

Numer konta bankowego:
Fundacja "PRZYSTANEK SCHRONISKO"
UL.RYMERA 1A LOK.26, 43-190 MIKOŁÓW
67 1050 1243 1000 0090 3014 0421
z dopiskiem "darowizna na psa Grafiego"



Rozliczenie na dzień 14.11.2015 r.:

Wpłaty:
30,00 zł Katarzyna I.-D.
50,00 zł Joanna S.
77,00 zł Ewa M.
20,00 zł Hanna D.
100,00 zł Maciej C.
50,00 zł Ewa L.
200,00 zł Kamila Cz.
80,95 zł Sandra H.
5,00 Wioleta P. Jadwiga Z.
150,00 Kamila Cz.
100,00 Joanna S.
100,00 Joanna S.
10,00 Sylwia B.
20,00 Agnieszka W.
20,00 Ewa M.
200,00 Kamila Cz.
10,00 Małgorzata Agnieszka K.
20 zł Magda S.
150 zł Skarpeta im.Talcott
20,00 zł Magda S
20,00 zł Magda S
150,24 zł Od Choco
292,00 zł Od Lily
20,00 zł Magda S

SUMA: 1 940,19 zł

Wydatki:
Zakup karmy:195,17 zł
Wizyta u weterynarza:105,00 zł
Szczepienie:50,00 zł
Prześwietlenie, leki, wizyta u wet.:195,00 zł
Karma:212,23 zł
Wet. 110,00 zł
Arthrofos i odrob. 75,00 zł
Arthrofos 45,00 zł
Miski 65,00 zł
Wet i leki 70,00 zł
Szelki 80,00 zł
Arthroflex 144,00 zł
Leki 100,00 zł
Puszki 48,26 zł
Wet i leki 137,00 zł

SUMA: 1 631,66 zł

Stan konta: 308,53 zł

Bardzo dziękujemy za wpłaty i prosimy o dalszą pomoc finansową na utrzymanie Grafiego w domu tymczasowym.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='asikowska']a co z właścicielem tej posesji?, przecież jeśli tam jest psiak to jest za niego odpowiedzialny[/QUOTE]

Właściciel jest. Wprawdzie tam nie mieszka, tylko przyjeżdża co jakiś czas i go dokarmia. Podobnie jak Pani, o której pisałam i mechanicy z warsztatu obok. Także psiak wychudzony nie jest jak widać na zdjęciach. Pod względem jedzenia nic mu nie brakuje. Ale jedzenie to niestety nie wszystko... Właściciel jest skłony oddać go do adopcji, ale na schronisko kategorycznie się nie zgadza. Może i dobrze, bo nie wiadomo jak tak wiekowy psiak przeżyłby pobyt w takim miejscu. Tym bardziej, że żyje już tak od lat, jest przyzwyczajony do takiego stanu rzeczy a tak drastyczna zmiana mogłaby sie na nim naprawdę źle odbić.

Link to comment
Share on other sites

Ogłoszenia oczywiście będą, na fb też go rozgłosimy.
Co do relacji z innymi psami to za bardzo nie wiadomo. Raz był tam jeden pies, Grafi zbytnio na niego nie reagował, dopiero jak panowie mechanicy zaczęli głaskać tego psiaka, to Grafi szczekał, jakby był zazdrosny ale nie wykazywał przy tym jakiejś agresji. Swego czasu niedaleko jego budy chodziły sarenki, którymi Grafi nie był zupełnie zainteresowany. Jeśli chodzi o dzieci to niestety nie wiemy nic.

Maciaszku będę Ci bardzo wdzięczna za umieszczenie go na stronie. Zaraz biorę się za krótki opis a namiar możesz dać na mnie czyli taki jak w pierwszym poście :)

Link to comment
Share on other sites

Kasiu oto opis na stronę:

[B]Grafi to sympatyczny psiak średniej wielkości. Ma około 10 lat i 45 cm w kłębie. Jego aktualnym i jedynym do tej pory domem jest posesja w Tychach. Przypięty jest do 15metrowego łańcucha, a jego właściciel niezbyt się nim interesuje. Grafi jest przyjaźnie nastawiony do ludzi. Lubi się przytulać i być głaskanym. Jest spragniony czułości i uwagi człowieka. Mimo swego wieku jest wesoły i skory do zabawy. Niestety lata spędzone na łańcuchu odbiły się na jego zdrowiu. Ma problemy z chodzeniem – kuleje na jedną łapę. Idzie zima, psiak ma już swoje lata, problem z łapą, nie wiadomo jak skończy się dla niego ten rok jeżeli nie znajdzie spokojnej przystani na resztę swojego życia. Szukamy dla niego przynajmniej domu tymczasowego a najlepiej stałego. Z racji jego kondycji fizycznej najlepiej, żeby zamieszkał w domu z ogrodem, gdzie pies nie będzie musiał chodzić po schodach.
Kontakt w sprawie adopcji: 507 860 282[/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='azalia']Piękny pies,los go doświadczył,oby mu szczęście dopisało.[/QUOTE]

Witajcie,

Jestem "panią", która dogląda Grafiego od ponad 3 lat, równocześnie poszukując dla niego przystani i lepszego życia. Bardzo się cieszę, że trafiłam do Patrycji*, Pani Ani - słowem do ludzi, którzy realnie pomagają. Mogę powiedzieć, że spotykałam też raczej pozorujących pomoc, niż faktycznie ją świadczących. Biorę też pod uwagę scenariusz, że do zimy nie znajdzie się nikt chętny do przygarnięcia Grafiego. Zamierzam rozmawiać z właścicielem, by zgodził się na ogrodzenie kawałka placu (siatkę już zorganizowałam), by Grafi nie musiał przebywać na łańcuchu. Myślę też o budzie z podgrzewaną prądem elektrycznym podłogą. Czy może ktoś produkuje takie?
Napiszcie, co o tym myślicie.
Wszystkich serdecznie pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Ogrodzenie i spuszczenie z łańcucha na początek, kto ma wolne na domku tymczasowym żeby zimę spędził już w godnych warunkach? Naprawdę piękny
Pies. A to że po schodach nie umie chodzic, to wszystko jest do nadrobienia. Miałam takiego psa wziętego z beznadziei , wszystkiego się nauczył- tylko trochę chęci i pracy :-)

Link to comment
Share on other sites

Witamy wszystkich na wątku :)
Myślę, że wizyta u weterynarza to teraz najpilniejsza sprawa. Będziemy się orientować.

Tymczasem wstawię filmik, który nagrał Paweł będąc u Grafiego.

[video=youtube;mHowjV7iXj4]https://www.youtube.com/watch?v=mHowjV7iXj4[/video]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...